18. Vinařské Litoměřice 
KDY: Pátek 25. září, 13 hodin až sobota 26. září, 19 hodin
KDE: Parkoviště U hvězdárny, Litoměřice
ZA KOLIK: 200 Kč

Výstava Vinařské Litoměřice patří k nejprestižnějším výstavám vín v celé ČR a je zařazena do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. O víkendu na ni budou moci vyrazit milovníci vína do Litoměřic, kde proběhne v areálu U hvězdárny. do Jde o prodejní výstavu s ochutnávkami vín na stáncích jednotlivých vinařů. V loňském roce se výstavy účastnilo více než padesát vystavovatelů a soutěže vín se zúčastnilo 758 vín. Záštitu nad výstavou a účast v čestném předsednictvu každoročně přebírá řada významných osobností. Vstupné na výstavu v pátek 25. 9. je 200 korun, v sobotu 26. 9. také 200 korun, v ceně vstupného je zahrnut vstup na výstavu a degustační sklenička.

Koncert skupiny Lucie
KDY: Pátek 25. září od 18 hodin
KDE: Vinařství Třebívlice
ZA KOLIK: 1490 Kč

Ve výjimečné atmosféře vinohradu v Třebívlicích vystoupí nejznámější česká hudební skupina Lucie. Ve Vinařství Johann W. chystá svůj koncert v pátek 25. září od 18 hodin. Fanoušci se mohou těšit nejen na koncert, ale také na prvotřídní víno. Vstupenky je možné zakoupit online na xticket.cz za 1490 korun. 

Noc vědců
KDY: Pátek 25. září od 16 hodin
KDE: Galerie moderního umění, Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: Zdarma

Celorepubliková vědecko-popularizační akce Noc vědců 2020 zajímavou formou prezentuje fascinující svět vědy. Již tradičně Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem hostí řadu odborníků, kteří poutavě přednáší o zajímavých tématech. Letos si připomeneme výročí 390 let od úmrtí německého matematika, astronoma a astrologa J. Keplera a 350 let od smrti učitele národů J. A. Komenského. Oba byli velikáni své doby, byť každý v jiném oboru. Program připraví fyzik, fotograf, cestovatel a astronom Stanislav Daniš. Vstup je zdarma.

Roudnické farmářské trhy
KDY: Sobota 26. září od 8 hodin
KDE: Zámek Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: Zdarma

Další Roudnické farmářské trhy se chystají u vinného pavilonu na Karlově náměstí v Roudnici nad Labem. Přijďte ochutnat a nakoupit kvalitní české produkty autentické chuti a původu. Od 9 hodin je připraven kulturní program a nebude chybět dětský koutek. Vstupné na trhy se neplatí.

Madam Colombová zasahuje
KDY: Pátek 25. září od 19 hodin
KDE: Kino Sokol, Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: 120 Kč

Bláznivá krimi komedie Jana Váchala Madam Colombová zasahuje aneb Kam zmizel ten diamant bude v novém termínu k vidění v Kině Sokol v Roudnici nad Labem. Představení zahraje Divadelní soubor Mošna. Vstupenky za 120 korun lze zakoupit i online.

Můžem i s mužem
KDY: Pátek 25. září od 19 hodin
KDE: Divadlo K. H. Máchy, Litoměřice
ZA KOLIK: 340 – 440 Kč

Co vše se odkryje a kolik slupek oloupe během jedné narozeninové párty? Co ženy dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí? To se dozvíte v pátek večer na představení Můžem i s mužem v podání Vip ART Company v Divadle K. H. Máchy v Litoměřicích. Hrají Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Kateřina Kaira Hrachovcová a Dáša Zázvůrková. Vstupenky stojí od 340 do 440 korun dle umístění.