Král vín
KDY: Pátek 23. září od 18 hodin
KDE: Hrad, Litoměřice
ZA KOLIK: 550 korun

Degustace 15 nejlépe ohodnocených vín soutěže Král vín České republiky  Vám poskytne zcela jedinečnou možnost ochutnat aktuálně nejlepší vína České republiky pod odborným vedením Branko Černého. Součástí degustace je také občerstvení.

Jóga s Alicí pro předškolní děti
KDY: Sobota 24. září od 9:30
KDE: Knihovna Karla Hynka Máchy, Litoměřice
ZA KOLIK: Dobrovolné vstupné

Další z lekcí jógy pro děti, kterou vede usměvavá Alice Vaverka Králiková. Podložka s sebou.

Kroužek přírodovědy a sběratelsko-numismatický – informační schůzka
KDY: Sobota 24. září od 10 hodin
KDE: Podřipské muzeum, Roudnice nad Labem

Informační schůzka pro zájemce se koná v sobotu 24. září v Podřipském muzeu, kde budou přítomni oba vedoucí. Přihlášky bude možné vyplnit na místě nebo doručit později. Oba kroužky jsou vhodné pro děti ve věkovém rozmezí 9 - 15 let. Nemůžete-li se dostavit, vaše dotazy zodpovíme na mailu: podripskemuzeum@seznam.cz

Vernisáž výstavy Hledání ztracené divočiny
KDY: Sobota 24. září od 10 do 12 hodin
KDE: Podřipské muzeum, Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: Zdarma

Autor výstavy je přírodovědec. Přírodovědci jsou zkrátka takoví, že pořád něco hledají. Hledá divočinu, protože je ekolog a zajímá ho, jaký je rozdíl mezi krajinou s člověkem a krajinou bez člověka. A protože je navíc environmentální archeolog, přitahují ho světy minulé, dávno již ztracené.

Divadlo Loudadlo: Na kouzelném paloučku
KDY: Sobota 24. září od 16 hodin
KDE: LOVO Divadlo, Lovosice
ZA KOLIK: 100 korun v předprodeji, na místě 130 korun

Loutkoherecká skupina "LOUDADLO" spolupracující s ČT Praha uvádí loutkovou revue. Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím „Na kouzelném paloučku“ odehrálo. Těší se na vás tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný „šoumen“ myšák Kiko, který se vám rád předvede v plné parádě! Podíváte se také na rybičky pod hladinou, proletíte se s papírovými draky široko-daleko a na palouček zavítají kamarádi Jů a Hele.