Výlet na Radobýl
KDY: Celoročně
KDE: Žalhostice

Radobýl je vrch v Českém středohoří. Nachází se nad vsí Žalhostice. Na vrcholu Radobýlu stojí nezvyklý moderní železný kříž. Navazuje ovšem na starou tradici, kříž tu stával pravděpodobně už v 17. století. Z vrcholu se vám otevře krásný výhled na Litoměřice. Vidět můžete i přilehlé vinice, velkou část Českého středohoří s hradem Házmburkem nebo Říp. Okolím vrchu vede vinařská naučná stezka. Mapa trasy ZDE.

Na Zříceninu hradu Kamýk
KDY: Celoročně
KDE: Kamýk
Kamýk je zřícenina gotického hradu na skalnatém čedičovém ostrohu ze 14. století. Nachází se ve stejnojmenné obci Kamýk. Zřícenina je volně přístupná po celý rok a kolem hradního vrchu vede značená turistická trasa. Z vrcholku kopce je krásný výhled do okolí. Mapa trasy ZDE.

E-knihy ke stažení
KDE: Databáze knih
ZA KOLIK: Zdarma

Internetové Databázi knih poskytla Městská knihovna v Praze e-knihy. Čtenáři mezi nimi najdou známé tituly, jako například Lakomec, Petr a Lucie, Ostře sledované vlaky, R.U.R., Postřižiny a další. Stáhnout si je v různých formátech můžete zdarma na adrese https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni. Na výběr máte z 1530 e-knih.

Desková hra Karak 
KDE: E-shop Albi
ZA KOLIK: 719 Kč

Deskové hry jsou příjemnou variantou, jak trávit v nepříznivém období volný čas. Karak je původní česká hra s jednoduchými pravidly, může si ji tak zahrát celá rodina. Hráči si vyberou své hrdiny a vyrazí s nimi do labyrintu pod hradem Karak bojovat s nestvůrami a získávat zbraně a poklady. Labyrint vzniká díky variabilnímu hernímu plánu. Každá postava disponuje dvojicí unikátních schopností, ty tak každému z hráčů přináší určité výhody. Vyhrává ten, kdo během hry nasbírá nejvíce pokladu a porazí draka. Ke hře vyšlo také rozšíření Karak Regent, které nabízí nové herní možnosti.

Vyhrajte pamlsky pro mazlíčky
KDY: Do neděle 25. října
KDE: Facebook Zvířecího Deníku
ZA KOLIK: Zdarma

Sdílíte domácnost se psem nebo kočkou? Můžete pro ně získat zdravé pamlsky Brit zdarma. Na Facebooku Zvířecího Deníku o ně můžete hrát do neděle 25. října. Stačí pod připnutý příspěvek vložit fotografii mazlíčka, který si výhru zaslouží.

Seriál Papírový dům 
KDE: Netflix
ZA KOLIK: Od 199 do 319 Kč (Netflix účet)

Strhující španělský kriminální dramatický seriál Papírový dům se stal fenoménem. Záhadný muž přezdívaný El Profesor (Álvaro Morte) naplánoval největší loupež v historii Španělska. Aby mohl tento ambiciózní plán zrealizovat, najal si osm lidí s mimořádnými schopnosti, kteří navíc nemají co ztratit. Všech pět sérií je možné sledovat na placené platformě Netflix. O zápletky, dramatické nebo překvapivé momenty není v tomto seriálu nouze. Na Netflixu naleznete celou řadu seriálů a filmů.

Online hra Zelené impérium
KDE: www.zeleneimperium.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Počasí vhodné pro zahradničení je pryč. Pokud se rádi staráte o záhony a pěstujete květiny, můžete se o svou zahradu starat virtuálně. Internetová hra Zelené impérium je zcela zdarma. Po registraci na www.zeleneimperium.cz se rázem můžete starat o vlastní zahrádku. Přes mrkev a salát se postupně dostanete k dalším rostlinám. V začátku hry máte k dispozici jen omezený prostor, na zahrádce máte plevel a krtiny. Jako správný zahrádkář nesmíte zapomenout na vypletí všech záhonů.