Nenechte si ujít otevření nové expozice Kalich
KDY: Pátek 20. května od 15:30
KDE: Mírové náměstí 15/7, Litoměřice
ZA KOLIK: zdarma

Nechte se vtáhnout do dějin ojedinělého domu U Kalicha a navštivte zdarma prohlídku nové expozice Kalich. Připravena bude i malá ochutnávka litoměřického piva Kalich, jehož tradici výroby se podařilo v loňském roce po dvaceti letech obnovit. Od 15:30 do 20 hodin probíhají komentované prohlídky s historiky, navíc můžete přijít okoštovat litoměřické pivo Kalich 11.

Muzejní noc vás pobaví
KDY: Pátek 20. – sobota 21. května
KDE: Litoměřice
ZA KOLIK: zdarma

Také letos se centrum města Litoměřice a jeho nejbližší okolí promění v pestrý festival výstav, vernisáží, tvůrčích dílen, hudebních, divadelních programů a dalších představení. Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru Litoměřické muzejní noci, která se letos koná v pátek 20. května. Pro ty, "co to zaspali", některé akce se konají také v sobotu 21. května.

Vyjdete se na mezinárodní výstavu psů
KDY: Sobota 21. května od 9 - neděle 22. května do 17 hodin
KDE: Výstaviště Zahrady Čech, Litoměřice
Oblíbená atraktivní přehlídka domácích mazlíčků na velmi vysoké úrovni na výstavišti Zahrada Čech. Organizátorem této výstavy je Českomoravská kynologická Unie - zastoupena Lubomírem Širokým. Dvoudenní akce začíná v sobotu 21. května v 9 hodin.

Projeďte se okolo letního kina na kole
KDY: Neděle 22. května od 14 hodin
KDE: Střelecký ostrov, Litoměřice

V neděli 22. května se konají na Střeleckém ostrově v Litoměřicích závody na kolech a srážedlech pro děti od 2 do 12 let. 

Koncert symfonického orchestru teplické konzervatoře
KDY: Neděle 22. května od 19 hodin
KDE: Divadlo Karla Hynka Máchy, Litoměřice
ZA KOLIK: 200 korun

Pokud máte rádi hudbu, můžete vyrazit do litoměřického divadla. V neděli 22. května zde od 19 hodin vystoupí členové symfonického orchestru teplické konzervatoře. Těšit se můžete na známé i filmové melodie, vstupné je 200 korun.

Roudnické farmářské trhy nabídnou české produkty
KDY: Sobota 21. května od 8 hodin
KDE: Husovo náměstí, Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: zdarma

Pokud chcete podpořit lokální farmáře a prodejce, vydejte se v sobotu na farmářské trhy do Roudnice nad Labem, hostí je Husovo náměstí. Přijďte ochutnat a nakoupit kvalitní české produkty.

Lovosická číše vás zaujme_
KDY: Sobota 21. Května od 13 hodin_
KDE: Pfannschmidtova vila, Lovosice
ZA KOLIK: 100 korun

Přehlídka vín v jedinečném prostoru historického sklepení Pfannschmidtovy vily v Lovosicích. Představí se vinaři ze Severočeské oblasti. Občerstvení zajištěno kavárnou LovoCafé. Vstupné je 100 korun (sklenička a 5 žetonů v ceně). Program akce: 13:00-22:00 degustace českých i zahraničních vín, 13:00 kytarový sólista Martin Háva, 16:00 povídání o víně se someliérem, 17:00 cimbálová muzika Karla Dvořáka.