Death Coffee Párty Anniversary
KDY: 19. až 20. srpna
KDE: Areál Výstaviště Zahrada Čech, Litoměřice
ZA KOLIK: 800 korun

Pokud máte rádi hudební styl metal, neměli byste na této velké hudební akci chybět. Dvoudenní open air metal festival startuje v pátek a pokračuje v sobotu. Cena vstupenek je 800 korun, ZTP platí polovinu. Vystoupí například Organectomy, Gutslit, Necrot, Clitgore nebo We All Gona Die.

Tradiční degustace vín znovu proběhne na hradě
KDY: Pátek 19. srpna od 18 hodin
KDE: Hrad, Litoměřice
ZA KOLIK: 350 korun

V rámci tradiční vinařské degustace v litoměřickém hradu se bude v pátek prezentovat vinařství Thaya – Hranice. Jedno z nejprogresivnějších vinařství na Znojemsku. Sídlí v novém vinařském areálu v obci Havraníky. V současné době hospodaří cca na 105 ha vlastních vinic. Vinice se nachází v katastru pěti vyhlášených vinařských obcí ve znojemském regionu. Jedná se o obce Hnanice, Šatov, Havraníky, Vrbovec, Dyjákovičky. Část vinic je v ekologickém režimu.

Divadelní představení vás pobaví
KDY: Sobota 20. srpna od 17:30
KDE: Divadélko Minimax, ZUŠ Litoměřice
Představení v podání divadelního souboru Vanabí v prostorách divadélka Minimax. Experiment začíná v 17:30 - slavnostní derniéra inscenace, a pak od 20 hodin začíná Dokonalý partner.

Putování po projektech: Den na hradě Litoměřice
KDY: Sobota 20. srpna od 13 do 17 hodin
KDE: Hrad, Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

V rámci akce Putování po projektech se lidé budou moci v sobotu vypravit na litoměřický hrad. Komentované prohlídky hradu jsou naplánované na 13:00, 14:30 a 16:30. Přichystaný je také doprovodný program, kolo štěstí, virtuální realita nebo výroba odznaků. Registrace účastníků je předem nutná. Lze tak učinit přes internetové stránky Městských kulturních zařízení Litoměřice.

V Roudnici můžete zajít do kina na pohádku
KDY: Neděle 21. srpna od 17 hodin
KDE: Kulturní dům Říp, Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: 100 korun

Roudnické kino zve na nedělní promítání pohádky Náměsíčníci. Někdy je lepší svou malou sestřičku poslouchat! Když starší brácha Petr jedné noci zjistí, že jeho sestra Anna zmizela, uvědomí si, že její bláznivý příběh o mluvícím broukovi nebyl vymyšlený. Anna byla unesena zlým Měsíčním mužem, když se pokusila pomoci broukovi, panu Zoomzemanovi. Aby ji zachránil, Petrovi nezbude nic jiného, než se vydat za ní, na Měsíc.

V sobotu se koná Úštěcký historický jarmark
KDY: Sobota 20. srpna od 9 hodin
KDE:  Úštěk

I tento rok se uskuteční tradiční Úštěcký historický jarmark. Už 24. ročník této akce láká nejen na více než 160 stánků, historická řemesla a rukodělné výrobky, ale také na celou řadu dobrého jídla a pití. Vydejte se na jeden z nejstarších a největších staročeských jarmarků v Čechách. Detailní program naleznete na webu města Úštěk.