V sobotu proběhne vinobraní v Litoměřicích
KDY: Sobota 18. září od 10 do 22 hodin.
KDE: Mírové náměstí, Litoměřice
ZA KOLIK: zdarma

Hned osm scén nabídne 18. září letošní vinobraní, které bude jednodenní. Mezi hlavní lákadla má patřit vystoupení Václava Noida Bárty na Mírovém náměstí. „I kvůli současné epidemické situaci jsme se rozhodli rozmělnit setkávání lidí na více míst. Budeme mít osm scén. Konkrétně na Mírovém, Kostelním a Dominikánském náměstí, na hradním a divadelním nádvoří, u kina Máj, na tržnici Felixe Holzmanna a v parku Václava Havla. Tam si program chystá televize Óčko,“ jmenuje Michaela Mokrá, ředitelka Městských kulturních zařízení. Zajímavostí je, že všechny scény navštíví a zdárný průběh akce popřeje umělcům král Karel IV. přijíždějící na koni se svou družinou. Na litoměřickém vinobraní se vstupné i nadále neplatí.

Litoměřický graduál
KDY: Pátek 17. září od 8 do 18 hodin, sobota 18. září od 8 do 19 hodin
KDE: Státní oblastní archiv v Litoměřicích
ZA KOLIK: zdarma
Po 24 letech vám nabízíme unikátní a na dlouhou dobu neopakovatelnou příležitost vidět jeden z největších uměleckých a kulturních skvostů knižního a výtvarného umění 16. století, dochovaných na území České republiky.

Benefiční koncert Loibner/Nourani vás zaujme
KDY: Pátek 17. září od 19:30
KDE: Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice
Site-specific koncert vídeňských multiinstrumentalistů, virtuosa ve hře na niněru Matthiase Loibnera a flétnistky Tahereh Nourani. Doporučený příchod obecenstva je v 19 hodin, začátek koncertu je v 19:30. Umělci koncert odehrají v interiéru barokního kostela, v instalaci výstav Andere Seite Studio: Zjevení přírody & Salon ASSociace Kubinstadt. Benefiční koncert se koná ve prospěch projektu Revitalizace kostela Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích. Ve spolupráci Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích a Institutu kresby a grafiky, v rámci Dnů evropského dědictví EHD 2021 (European Heritage Days) a programu Léto ve městě, léto ve Dvojčeti 2021.

NAkce O dopravě hravě zdravě
KDY: Neděle 19. září od 14 hodin
KDE: Střelecký ostrov, Litoměřice
ZA KOLIK: zdarma

Děti i rodiče si mohou zasoutěžit na připravených stanovištích (jízda zručnosti, první pomoc, zvířátka, stanoviště Městské policie a Policie ČR, BESIP, výtvarné či vědomostní stanoviště, lezecká stěna, skákací hrad, handbike, která budou zaměřena na téma dopravy a bezpečnosti. A bude i kamion, protože řidič kamionu vnímá provoz na silnici z úplně jiného pohledu. Pro děti budou za splněné úkoly připraveny malé odměny. Od 17 hodin koncert kapely Nestel Postel. Akce se koná v rámci kampaně Evropský týden mobility. Jízdní řád mimořádné linky MHD v neděli 19.9.2021 U Kapličky - 13.20 h a 14.00 h U lávky - 13.22 h a 14.02 h Pokratické závory - 13.25 h a 14.05 h Horní nádraží - 13.30 h a 14.08 h Radnice - 13.35 h a 14.15 h Střelecký ostrov - 13.45 h a 14.25 h Zpět v 18.00 h v opačném pořadí.

Vydejte se do kina na Dračí zemi
KDY: Neděle 19. září od 15:30
KDE: Kino Máj, Litoměřice
ZA KOLIK: 120 korun

Litoměřické kino Máj promítá v neděli večer animovaný dobrodružný film Dračí země. Film, jehož režisérem je Tomer Eshed, je s českým dabingem.