Koncert kapely Mňága a Žďorp
KDY: Pátek 14. srpna od 19.30
KDE: Zámecké vinařství Třebívlice
ZA KOLIK: 330 Kč

V Zámeckém Vinařství Johann W. v Třebívlicích potěší své fanoušky v pátek legendární hudební skupina Mňága a Žďorp. Vstupenky za 330 korun jsou k dispozici v síti Xticket.

Festival filmů o Úštěku
KDY: Pátek 14. srpna od 21 hodin
KDE: KD Úštěk
ZA KOLIK: Zdarma

Město Úštěk pořádá v pátek večer v kulturním domě poosmé letní přehlídku dokumentárních filmů o Úštěku, které natočil úštěcký nadšenec Pavel Starý. Návštěvníci uvidí Městečko Úštěk (1969), Úštěk 650 let 1361 2011 (2011), Oprava fasády kostelu (1999), Odbahnění rybníka Barvíře (2000), Požehnání křížové cesty (2011), Úštěcký hrad (2012) či Pozvánku do Úštěka (2014). Mezi snímky lidé najdou také filmy, které se ještě nepromítaly. Vstupné se neplatí.

Masters Europa Lovosice 
KDY: 14. - 16. srpna
KDE: Lovosice

V Lovosicích proběhne Masters Europa Lovosice. Atletické klání sportovců veteránů od 35 do 100 let začne ve městě už v pátek a potrvá celý víkend.

Roudnické farmářské trhy
KDY: Sobota 15. srpna od 8 hodin
KDE: Vinný pavilon Zámku Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: Zdarma

Na další farmářské trhy zvou v sobotu v Roudnici nad Labem. Uskuteční se tradičně u vinného pavilonu zámku. Návštěvníci tu nakoupí a ochutnají kvalitní české produkty autentické chuti a původu. Od 9 hodin bude připraven také kulturní program a nebude chybět dětský koutek. Vstupné na Roudnické farmářské trhy se neplatí.

Krása květin kolem nás
KDY: Pátek 14. srpna od 9 do 11 hodin
KDE: Park Václava Havla, Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

Letní workshop Krása květin kolem nás pro seniory s vnoučaty připravila lektorka Irena Štyrandová z Dílny ručního papíru v Litoměřicích. Ten proběhne v Parku Václava Havla, pěší přístup je z Vojtěšské ulice nebo Velké Krajské ulice přes parkoviště u Hvězdárny. Děti a jejich prarodiče budou vyrábět batikované květiny z papíroviny. Workshop je zdarma.

Sváťovo dividlo
KDY: Neděle 16. srpna od 10 hodin
KDE: Letní scéna Zámku Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: 50/70 Kč

Tradiční nedělní pohádka pro děti pod širým nebem. Hraje Sváťovo dividlo.

Keramický jarmark
KDY: Sobota 15. srpna od 10 hodin
KDE: Levín u Úštěku

Nadchne především milovníky keramických dekorací, nádobí, nebo poctivých řemeslných výrobků. Na místě budou mít stánky hrnčíři, výrobci šperků nebo skláři. Na místě zahraje i ústecká kapela The Celt, která se zaměřuje na skotské a irské písně. Chybět nebude jako na každém pravém jarmarku bohaté občerstvení. Během akce bude veřejnosti k dispozici také levínská Hrnčírna čp. 10 s unikátní patrovou pecí.

Muzikálové léto 
KDY: Od neděle 16. srpna do soboty 22. srpna
KDE: Zámek Ploskovice
ZA KOLIK: 300 Kč

Milovníci divadla si od neděle 16. srpna přijdou na své na Zámku Ploskovice. Začíná tu totiž Muzikálové léto, které nabídne hned několik představení až do soboty 22. srpna. V neděli 16. srpna ve 20 hodin začne Muzikálové léto historickým muzikálem Modrá krev.