Navštivte farmářské trhy v Litoměřicích
KDY: Sobota 23 ledna
KDE: Tržnice Felixe Holzmanna, Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

Pokud máte rádi nakupování na trzích, neměli byste tuto sobotu chybět v Litoměřicích. Na tržnici Felixe Holzmanna proběhnou od 8 do 15 hodin Farmářské a Africké trhy. V centru Litoměřic si budete moci koupit čerstvé ovoce z Afriky – avokádo, banány, ananas nebo mango. K dispozici bude také exotické ovoce z Asie, tedy dračí ovoce, mangosteen nebo papája. Na výběr bude také z celé řady koření ze Zanzibaru, velmi kvalitní káva, čaj nebo marmelády. Na Farmářských trzích seženete čerstvé kvalitní uzeniny a výborné zabíjačkové dobroty, kvasový, žitný nebo ořechový chleba a další čerstvé pečivo. Na výběr bude z velkého množství českého ovoce a zeleniny, kravské sýry z farmy, sušené ovoce, oříšky nebo kvalitní ovocné mošty. Zakoupením podpoříte poctivé výrobky, které svou kvalitou převyšují ty, které se dají koupit v obchodě.

Vydejte se na rozhlednu u Zámečku
KDY: Kdykoliv
KDE: Lovosice
ZA KOLIK: Zdarma

Přímo na břehu řeky Labe v Lovosicích se k nebi vypíná jedinečná rozhledna, stojí přímo u přívozu na uměle navršeném kopečku. Rozhledna U Zámečku byla na místě, kde už v 80. letech 19. století stával dřevěný vyhlídkový altán výletní restaurace podobné zámečku, postavena v roce 2019, a to ve tvaru rotačního hyperboloidu. I když je vysoká jen něco málo přes 7 metrů, kdo po ocelovém točitém schodišti vystoupá na zastřešený ochoz ve výšce 4 metrů, bude za vynaloženou námahu odměněn pěknými kruhovými výhledy nejen na samotné Lovosice, Labe, vrch Radobýl u Litoměřic, horu Lovoš, ale také celou krajinu Českého středohoří.

Tip na knihu: Paměti sládka
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: 269 Kč

Kronika pivovarského sládka, která se netočí jen kolem piva, ale mapuje i neuvěřitelné životní peripetie velkého dobrodruha. Sbírka autentických záznamů z deníku houževnatého světoběžníka, zaníceného sokola a především uznávaného pivovarnického odborníka Rudolfa Tilleho (1892–1998). Člověka, který se v životě nebál riskovat a jemuž osud připravil neobyčejně pestrou životní dráhu. Kniha nabízí dechberoucí exkurz do tajů pivovarnictví, ale spolu s ním i desítky téměř neuvěřitelných, a přesto skutečných příběhů hrabalovského ražení, situovaných na pozadí evropských dějin.

Tip na knihu: Purgatorium
KDY: Kdykoliv
KDE: Eshopy
ZA KOLIK: 269 Kč

Smrt. Zkáza. Beznaděj. Sci-fi román s prvky hororu, který čtenáře nenechá sedět v klidu. Smrt, která žije, není k zastavení. Jsme v daleké budoucnosti a Země je nenapravitelně rozvrácena. Ti, kteří přežili konec světa, musejí každý den bojovat o život. Genesis, dívka, která ztratila paměť, se společně se svými přáteli snaží odolávat nebezpečí, které se jim staví do cesty, a zároveň hledá své ztracené vzpomínky. Brzy však zjišťuje, že za hrozbou v podobě vražedné nákazy ve skutečnosti stojí mnohem vražednější nepřítel.

Tip na hru: Bossin´ space
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: 492 Kč

Kooperativní hra Bossin' Space je vhodná pro jednoho až pět hráčů. Zahrajte karty příkazů ze své ruky a společně se svými spoluhráči je co nejefektivněji využijte, pokořte nepřátele, vylepšete svou loď a střetněte se s hrozivým Bossem!

A nezapomeňte zůstat naživu.

Hra Bossin' Space obsahuje: herní plán, desku vylepšení, 5 kartonových figurek Bossů, stojánek, 13 kartonových žetonů, plastovou figurku, 11 plastových kostek, 162 karet, přehledový list a pravidla.