VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

SOLANY - prasata

SOLANY - prasata

Boj o solanskou farmu nabírá na obrátkách

Krajský úřad nařídil dopracovat předložený projekt. Solanští jej připomínkovali

Proti holandské farmě bojují územním plánem

SOLANY - Solanský boj proti záměru holandského investora, společnosti RUTE Estate, zbudovat za obcí farmu prasat pro několik tisíc kusů zvířat, postoupil do své další fáze. Tentokrát se totiž místní snaží zabránit v uskutečnění projektu prostřednictvím územního plánu.

Proti farmě radní nemají námitky

SOLANY / ÚSTÍ NAD LABEM - Proti záměru výstavby velkochovu prasat v Solanech na Lovosicku krajští radní nemají námitek. Jeden z několika orgánů, které vydávají stanovisko k záměru výstavby, tak dal holandskému investorovi zelenou.

Farmu asi čeká tučná pokuta

Solany - Farmu Solany čeká podle posledních informací několikatisícová pokuta v rámci sankčního řízení, které se společností holandského podnikatele vede lovosický stavební úřad.

Prasata Solanští odmítají, investor však neustupuje

Solany - Tisíce prasat za obcí Solanští nadále odmítají. Obávají se především negativních dopadů na životní prostředí a na samotnou vesnici. Holandský farmář však svůj záměr nevzdává.

Odpůrci stavby v Solanech mají být sektou

Solany - „Velmi mě znepokojují indicie, připomínající nějakou sektu,“ říká mimojiné anonymní pisatel v dopisech, které dostali všichni obyvatelé Solan do svých schránek.

Solanský prasečák Ústeckému kraji nevadí

Solany/Ústí nad Labem - Proti záměru výstavby farmy prasat v Solanech Ústecký kraj nic nemá. Podle informací Deníku by mělo být vyjádření zástupců kraje souhlasné.

Plán Solan chtějí zrušit u soudu

Solany - Holandský farmář se nevzdává. Nadále bojuje o realizaci svého záměru vystavět u Solan farmu pro deset tisíc kusů prasat.

Soud: Územní plán je neplatný

Solany - Zvrat v záležitosti okolo záměru vybudovat v Solanech farmu prasat pro přibližně deset tisíc kusů zvířat přinesl v uplynulých dnech Nejvyšší správní soud (NSS). Jeho rozhodnutím je totiž neplatná část územního plánu Solan, která mimo jiné zahrnovala plochu, kde má být farma vybudována.Právě díky územnímu plánu totiž místní obyvatelé a odpůrci záměru „drželi v šachu“ Petera Jilesena, holandského farmáře, který do obce se záměrem přišel.

Solany: stavební uzávěra

Solany - Prasečák pro deset tisíc kusů zvířat za obcí Solanští nechtějí a dávají to hlasitě najevo. Po zářijovém zamítnutí části územního plánu Nejvyšším správním soudem nyní přicházejí s další zbraní proti záměru holandského farmáře Petera Jilesena.

Solanská farma prasat získala podporu rady

Litoměřice/Solany - Záměr holandského investora vybudovat nedaleko Solan u Třebívlic farmu prasat pro zhruba deset tisíc kusů zvířat získal podporu Hospodářské a sociální rady (HSR) Litoměřicka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT