deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Korupční kauza v Liberci: Část opozice vyzvala primátora k odstoupení. Velký Kosíř byl plný policistů a hasičů: Hledali cvičně šest opilých mladíků. Odborníci na bezpečnost varují před Temu: Může tahat z lidí citlivá data, která nejsou kontrolována a můžou se dostat do nežádoucích rukou. Pedofil se neúspěšně léčil 12 let: Pardubický soud ho poslal na sedm let za mříže.
Rozhodnutí ministra Jurečky: Opět osloví zástupce opozičních hnutí ANO a SPD k jednání o důchodové reformě, čas hledat shodu je do 2. čtení.
Návrh důchodové reformy: Jurečka potvrdil, že jej dá vládě 30. dubna. Sněmovna by ji mohla projednat o prázdninách, Senát v září či říjnu.
Rusko zničilo charkovskou televizní věž: Část 240 metrů vysoké stavby šla k zemi. Oběti na životě si útok nevyžádal.
Příprava hokejistů před MS: Zapojí se do ní i útočník Vrána, který dohrál sezonu v AHL. Vítěz Stanley Cupu z roku 2018 se k týmu přidá v úterý.
Většina potravin v dubnu meziměsíčně zdražila: Nejvíc vzrostla cena za kilogram jablek, a to o devět procent na 37,28 Kč.
Obálky a papírky: Před soudem v Děčíně začala další větev řidičákové kauzy. Bez čísel i ručiček: Na Jablonecku se rodí unikátní hodiny, budou i z křišťálu. Zvrat v případu pobodané těhotné ženy z Ostravy: Muž se po změně obhájce ke všemu přiznal a prohlásil vinu.
Velký antukový turnaj v Madridu: Tenistky Plíšková s Bouzkovou se na poslední chvíli odhlásily. Do hry je nepustilo zranění.
Stavba aquaparku u Vltavy: České Budějovice začínají hledat partnera.
O co se bude snažit prezident Pavel: Nadále bude chtít zprostředkovat jednání o důchod. reformě, nevyloučil kulatý stůl se zástupci tripartity a s odborníky.
První jednání o důchodech: Účastníci měli předložit domluvené materiály do 7. dubna, zástupci hnutí ANO nedodali ani jeden, řekl prezident Pavel.
Kauza Chambon: Soud začal řešit žalobu Janouška o odškodné kvůli stíhání v kauze úhrad pro společnost Chambon.
Nově dodané vakcíny proti černému kašli: Lékaři by je mohli dostat podle ministerstva zdravotnictví ve čtvrtek či v pátek. Z Francie přišlo 78 tisíc balení.
Páteční bezpečnostní akce: Policisté zaznamenali 2166 dopravních přestupků, hlavně překročení rychlosti. Uložili pokuty za víc než 3,5 mil. Kč.
Trest za rasistickou urážku: Odvolací komise ho trenérovi fotbalové Dukly Petru Radovi snížila, a to z osmi na tři měsíce. Pokutu 80 tis. Kč nechala.
Více peněz na dopravní infrastrukturu: Vláda chce hledat způsoby, jak je získat z EU. Chce do investic zapojit také fondy, řekli dnes Fiala a Kupka.
Nový umělecký šéf Dejvického divadla: Od roku 2025 se jím stane Jiří Havelka. Vystřídá nynějšího uměleckého šéfa Martina Myšičku.
Jako ze salonu: Lamy alpaky z děčínské zoo dostaly letní sestřih. Trolejbus v Brně na lidský pohon: Podívejte, jak ho cestující tlačili. Budoucnost včelařství je v rukou mladých: Na Benešovsku rostou včelaři šampioni.