deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Turecko zatýkalo stoupence Islámského státu: Úřady oznámilo zadržení 36 osob při zásazích ve 4 provinciích.
Po Pennsylania Avenue jezdily monoposty: Předváděcí jízdy mezi Bílým domem a Kapitolem ve Washingtonu pořádal tým Red Bull. Ukázal se i šampion Coulthard.
Pevnosti Boyard hrozí zkáza: Dějišti francouzské televizní soutěže chybí na ostrově u břehů Atlantiku ochrana před vlnami.
Záchranáři zasahují u pražského hlavního nádraží: Z portálu tunelu u stanice spadla osoba, hasiči ji přenesli záchranářům k ošetření a přepravení do nemocnice. Skvělá máma a kamarádka: Přátelé vzpomínají na ženu, která zemřela na následky havárie při Rallye Šumava.
Klimatičtí aktivisté plánují letní protesty: Iniciativa Just Stop Oil se zamýšlí lepit k ranvejím v Británii, Španělsku, Řecku a dalších turistických destinacích.
Velká cena F1 v Číně: Zvítězil Max Verstappen z Red Bullu před Lando Norrisem z McLarenu a stájovým kolegou Sergio Perezem.
Meteorologové prodloužili výstrahu: Před sněžením na Karlovarsku varují do odpoledne. Stále mohou padat až 3 centimetry těžkého mokrého sněhu za hodinu.
V Sevastopolu se ozvaly výbuchy: Ruský guvernér okupovaného Krymu uvedl, že na přístav Baltské flotily mířily rakety, údajně hoří loď.
Výdaje zdravotního pojištění rostou: Za 5 let stouply o 60 %. Loni ekročily 456,6 miliardy korun, nejvíce narůstají náklady ošetřovatelské péče.
Ozbrojenci zabili pákistánské celníky: Při dvou útocích v posledních dnech zastřelili pět příslušníků celní služby na západě země u hranic s Afghánistánem.
Hasiče na severu Moravy zaměstnává sníh: Od rána vyjížděli k 19 událostem, většinou odstraňují spadlé stromy, cestu k nim si někdy musí prořezávat.
Na Krkonoších připadl sníh: Pokrývka na hřebenech vzrostla o čtvrt metru. Polská horská služba na své straně vyhlásila 1. lavinový stupeň.
Sníh komplikuje dopravu na Karlovarsku: Padající stromy omezují provoz na několika silnicích i na železnici. Zavřít musela Bečovská botanická zahrada.
Play-off NBA: Obhájci titulu, basketbalisté Denveru, vstoupili do série výhrou 114:103 nad Los Angeles Lakers.
Slováci sbírají peníze na munici pro Ukrajinu: Za pět dní do online sbírky přispělo více než 43 tisíc lidí, věnovali 2,7 milionů euro (přes 68 milionů korun).
Sníh uzavřel cestu do Prostřední Bečvy: Silničáři na Vsetínsku uzavřeli silnici III/4837 v úseku 7,3 kilometrů od Kněhyně. Průjezdná bude zřejmě odpoledne.
Rusko může vyhrotit útoky na Ukrajině: Institut pro studium války očekává zesílení bojů a ostřelování než dorazí nové americké dodávky.
Čínskou provincii Kuang-tung ohrožují povodně: V nejlidnatějším regionu v centrální části země stoupají hladiny k padesátileté vodě, ohrožují desítky milionů lidí.
Zemřel Josef Laufer: Známému herci a zpěvákovi bylo 84 let, poslední čtyři roky byl v umělém spánku v nemocnici.
Počasí omezuje vlaky v Karlovarském kraji: Železničáři museli přerušit provoz na tratích z Chebu i mezi Fr. Lázněmi a Vojtanovem.
Londýnský maraton hlásí rekordní účast: Na start se hodinu před polednem postaví 50 tisíc účastníků, poběží i 20 poslanců včetně ministra financí Hunta.
Z Aše do Hranic v Čechách nejedou vlaky: Železničáři provoz na trati přerušili kvůli důsledkům silného sněžení, obnovu očekávají po desáté dopoledne.
Meteorologové varují přes silným sněžením: Výstraha platí pro dopoledne a Karlovarský kraj. Místy padají i tři centimetry těžkého mokrého sněhu za hodinu.
Středočeští silničáři uzavřeli havarijní most: Kvůli poškození konstrukce museli v noci zablokovat cestu před obcí na silnici III/12144, objízdnou trasu vyznačili.