deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Záhadné předměty na plážích matou odorníky: Od března se na březích Černého moře vyplavují zvláštní kulovité objekty. I když vypadají jako miny, není tomu tak.
Cena obědů pro školáky stoupá: Dětem starším 15 let rodiče od září proti loňsku zaplatí za školní obědy průměrných 35,15 korun.
Liberecký student oblékl České centrum v Paříži: Byl to silný zážitek, říká v rozhovoru Štěpán Folget, který se ve svém oděvu inspiroval hojícím procesem lidského těla.
Reakce na ukrajinské hlasování o připojení k Rusku: Ukrajina bude bránit své lidi, kteří stále žijí na Moskvou okupovaných územích, uvedl v nočním projevu Zelenskyj.
Bude oblačno až zataženo: Ojediněle budou během dne od západu na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty 9 až 16 °C.
Berlín předpokládá cílený útok na Nord Stream: CIA v létě varovala Německo před možnými útoky na plynovody v Baltském moři, uvedl německý časopis Spiegel.
Křivoklátsko vyhlásí Národním parkem: Starostové mluví o tlaku na termín, podle nich by bylo lepší počkat, až se oficiálně ustanoví nová vedení obcí.
Jak se Němci vyhnou nedostatkům elektřiny: Země bude muset nechat dvě ze tří stávajících jaderných elektráren v provozu až do jara, oznámil Robert Habeck.
Britská vláda ztratila kontrolu nad hospodářstvím: Za tím si stojí šéf opozice Keir Starmen. Kroky Liz Trussové podle něj prospějí pouze jednomu procentu nejbohatších.
Pacientů s infarktem ubylo: Hospitalizovaných za deset let v ČR ubylo podle VZP téměř o čtvrtinu, v loňském roce jich bylo 8455.
Neslyšící dostanou informace na chytré telefony: Vídeňský dopravní podnik představil virtuální pomocnici Iris, která je upozorní na mimořádnosti v provozu.
Rusko porušuje mezinárodní právo: Také eskaluje konflikt, uvedl ukrajinský prezident Zelenskyj v nečekaném videoprojevu k Radě bezpečnosti OSN.
Nízkoemisní autobusy, trolejbusy a tramvaje: Sněmovna zřejmě schválí nový zákon, který je má zvýhodňovat ve veřejných zakázkách na zajištění veřejné dopravy.
Vařiči pervitinu v Moravskoslezském kraji pláčou: Celníkům se podařilo zadržet obří drogovou zásilku milionů tablet směřující z Rumunska do Ostravy. Večerní tragédie v Šenově: Na křižovatce ulic Šenovská a Frýdecká se srazila dvě auta, spolujezdec nepřežil. Nutila dceru souložit s HIV pozitivním: Devětatřicetiletá žena z Karlovarska vystavila obě své dcery několikrát riziku nákazy virem. Dostala pět let.
Možné zastavení tranzitu plynu přes Ukrajinu: Ruská společnost Gazprom dnes varovala, že ukrajinská firma Naftogaz by se mohla stát terčem ruských sankcí.
Taktický manévr na D1: Pražští policisté zastavili řidiče v kradeném autě z Táborska. Podívejte se na jejich taktiku na videu.
Do konce dekády chce Evropa snížit emise o 55 %: Evropská komise schválila více než 40 miliard pro české regiony, které postihne útlum uhlí.
Žena parkovala na místě pro invalidy: Pražským strážníkům řekla, že falešný průkaz dostala k narozeninám. Podívejte se: První den pražského summitu měst. Přibylo šest nových členů. Město padouchů a zlata trápí nevyřešená vražda: Arizonské Jarome stále nevyřešilo vraždu oblíbené prostitutky z roku 1931. Přečtěte si, co se o případu ví.
Výbuchy na Nord Stream: Podle dánského premiéra byl plynovod poškozen schválně.
Cena plynu pro evropský trh stoupla téměř o pětinu: Překročila 200 eur za megawatthodinu. Před rokem se pohybovala v blízkosti 40 eur.
Kamion uvízlý na lávce: Zachránit ho u osady Ústí muselo několik vyprošťovacích speciálů. Podívejte se na video z akce.