„Uvnitř objektu bylo několik velkých propanbutanových lahví, které jsme vynesli a ochladili. Ve vedlejším objektu byl nalezen pes, kterého jsme předali městské policii," řekl mluvčí hasičského záchranného sboru pro Ústecký kraj Petr Pelikus."

"Lokalizace byla provedena ve 3:48. V pět hodin velitel nahlásil likvidaci. Zhruba kolem 5 hodiny jsme ve vedlejší hale dohasili skrytá ohniska ve stropě a po 6. hodině se jednotky postupně vracely na své základny,“ dodal.

Příčina je v šetření. Škoda přesáhne milion korun. Požárem poničená hala leží v areálu bývalého Agrostavu v Mlékojedech. Hasiči museli zasahovat vzhledem k mohutnému kouři v dýchacích maskách. Na zásahu se podíleli profesionální hasiči z Litoměřic a Lovosic a jednoty SDH z okolí. Při příjezdu prvních jednotek na místo události se ukázalo, že se jedná o větší objekt, ve kterém se nachází autoservis.

Tradiční masopust proběhl v sobotu 13. ledna 2024 v Keblicích na Litoměřicku.
FOTO: Medvěd, řezník, ale i motýl či letadlo. Keblice žily průvodem masek

Jednotky požární ochrany se postupně vrátily na základny. Jednotka SDH obce Terezín zůstala na místě a do ranních dohlížela na požářišti. V neděli dopoledne bude probíhat vyšetřování příčin požáru. U události zasahovaly jednotky: CHS Litoměřice, HS Lovosice, JSDHO obcí: Terezín, Brozany nad Ohří, Polepy a Prackovice nad Labem.