První na místě neštěstí byl jeden z obyvatelů domu a městský strážník. Poté, co vykopli bezpečnostní dveře, zjistili, že hoří v kuchyni a na zemi leží v plamenech člověk. Po uhašení ženu vynesli mimo plameny a do příjezdu záchranky jí poskytovali první pomoc. Asi šedesátiletá žena byla popálená téměř na celém těle a byla v bezvědomí.

Plastové potrubí pomohlo

Po nutné stabilizaci základních životních funkcí byla přepravena leteckou záchranou službou do popáleninového centra do pražských Vinohradů. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Litoměřic, ale vzhledem k tomu, že oheň poškodil vodovodní potrubí z plastu, tak stříkající voda požár částečně uhasila, nebyla potřeba hasební technika.

„Požár byl uhašen před příjezdem litoměřické jednotky. Hasiči uzavřeli rozvody vody a zraněnou osobu předali záchranářům," konstatoval Lukáš Marvan, mluvčí hasičů.

Na místě neštěstí pracovali vyšetřovatelé hasičů, aby zjistili příčinu požáru. Nikdo jiný zraněný nebyl, ale protékající voda poškodila přízemní byt.

„Událost máme nahlášenou od 12:30. Patrně šlo o požár z nedbalosti," uvedla mluvčí policie Petra Trypesová s tím, že je případ příliš čerstvý na to, aby bylo možné sdělit přesnou příčinu požáru.