Na místo vyjeli terezínští dobrovolní hasiči a profesionální hasiči z Litoměřic. Hašení komplikovalo i obložení stěn stánku, které hasiči museli rozebrat a prolít vodou.

„Hasiči požár lokalizovali osm minut po osmé hodině. Ze stánku vynesli dvě tlakové láhve s oxidem uhličitým, které museli ochladit vodou," řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan a doplnil, že požár hasiči zlikvidovali v 9.42 hodin.

Zatím není jasné, proč k požáru došlo. Příčiny na místě včera zjišťovali policisté a vyšetřovatel hasičů. „Předběžná škoda je odhanutá na 600 tisíc korun," dodal Marvan.

Při požáru se zranil majitel stánku, který utrpěl popáleniny na rukou a obličeji. Pravděpodobně právě on se snažil před ohněm zachránit alespoň nejcennější věci.

Hasiči ho na místě ošetřilia předali zdravotnické záchranné službě.

Mluvčí záchranky Prokop Voleník potvrdil, že záchranáři muže po ošetření s lehkými popáleninami převezli na chirurgii do litoměřické nemocnice. „Pacient měl pouze
lehký stupeň popálení, zhruba do deseti procent," uvedl mluvčí krajských záchranářů.

Podle přihlížejících bylo štěstí, že k požáru došlo ráno, odpoledne je již parkoviště plné lidí a autobusů a zásah hasičů by byl komplikovaný.

Mluvčí Památníku Terezín Tomáš Rieger uvedl, že požár na parkovišti neměl na provoz památníku žádný vliv.

„Parkoviště po požáru uzavřeno být nemuselo. Návštěvníci Malé pevnosti mohou využít nabídku občerstvení přímo v prostorách památníku nebo další stánky, které se nacházejí na parkovišti," ujistil Rieger.

Parkoviště, kde k požáru došlo, leží zhruba 450 metrů od hlavního vchodu do Malé pevnosti. Využívají ho především řidiči autobusů, kteří přivážejí turisty na prohlídku památníku.