Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka uvedl, že důvodem je plynulá ztráta z posledních let a celkově neuspokojivé ekonomické výsledky. „Ty byly v poslední době umocněny současnou nejistou situací v souvislosti s koronavirovou krizí,“ poznamenal Hanzelka s tím, že hromadné propouštění se dotkne až 90 lidí.

„K zaměstnancům se zachováme seriózně a férově. Všem nabízíme možnost jiné práce v ostatních firmách koncernu Agrofert, případně jim pomůžeme s hledáním uplatnění v jiných společnostech v regionu. Pokud této nabídky nevyužijí, mají samozřejmě nárok na zákonné odstupné,“ slíbil Hanzelka.

O práci v Papei mají přijít především zaměstnanci na dělnických pozicích v potravinářské výrobě, skladníci, ale také pracovníci z administrativy. Skončit má produkce výrobků, jako jsou například chlebíčky, saláty, aspiky nebo pomazánky. „Společnost Papei nadále zachová pouze výrobu vaječných polotovarů v podobě vařených loupaných vajec a tekutých vaječných polotvarů,“ doplnil mluvčí koncernu. V podniku tak zůstane pracovat přibližně třicítka lidí.

Ostatní firmy a podniky v regionu se zatím k velkému propouštění svých zaměstnanců nechystají. Potvrdila to ředitelka kontaktního pracoviště Úřadu práce v Litoměřicích Alena Křtěnová. „Zatím nám žádná jiná firma kromě Papei hromadné propouštění nehlásila,“ informovala Křtěnová.