Na čtrnáct dní musel na jaře přerušit výrobu například Podřipský rodinný minipivovar ve Ctiněvsi. Jeho majitel Aleš Lípa uvedl, že v době, kdy se hostům uzavřela pivovarská hospůdka, šlo na odbyt hlavně pivo v sudech a plastových lahvích. „Velký zájem byl o malé sudy, pro které si k nám lidé jezdili a odváželi si je domů. Pomohlo nám také to, že jsme ve svém a nemuseli jsme platit nájem,“ zhodnotil Lípa s tím, že v současné době jsou vnitřní i venkovní prostory hospůdky, které se těší oblibě hlavně u cykloturistů, opět otevřené.

Těžké časy ustál také Pivovar Mlýn ve Střížovicích na Štětsku, který funguje od roku 2017. Tamní sládek Tomáš Nevelöš mladší řekl, že za to vděčí zákazníkům, kteří si pro pivo stáčené do PET lahví přicházeli ve velkém. „Byl jsem mile překvapený, že chodili i úplně cizí lidé, kteří u nás nikdy předtím nebyli a poté se k nám vraceli,“ popsal střížovický sládek.

Hosty už zase může vítat ve vnitřních a venkovních prostorech pivovarské restaurace. Ta má zatím otevřeno pouze v pátek a o víkendu, ale na nezájem si stěžovat nemůže. Větší skupiny se tam mohou objednat také v týdnu a pivovar jim nabízí nově i ubytování.

Litoměřický Minipivovar Labuť v době krize nabízel zájemcům rozvoz piv až domů a pomohl mu také prodej přes okénko, který si zákazníci značně oblíbili.

Jeho spolumajitelka Sabina Žáková je ráda, že těžké období, kdy museli restauraci pro hosty uzavřít, už pominulo a v posledních dnech je v Labuti opět živo. „I když jsme oproti běžnému provozu fungovali přibližně na dvacet procent, nemuseli jsme propustit žádné zaměstnance,“ doplnila Žáková.

Zachraň pivo

Pivovar Labuť se také registroval do celostátního projektu Zachraň pivo. Iniciativa cílila pomoc hlavně na pivovary, které vyrábějí nepasterizované, nefiltrované a dále chemicky neupravené pivo, jež se rychleji kazí. „Solidarita lidí byla velká a pomohla nám, i když jsme přesto byli nuceni menší množství piva vylít. Nebylo to však likvidační,“ popsala Žáková.

Pár set litrů čtrnáctistupňového piva museli v době, kdy nebyl tak velký odbyt, vylít také v Pivovaru Pánů z Růže v Židovicích u Roudnice nad Labem. Avšak i tam si podle majitele Miroslava Bureše lidé cestu našli. „Prodávali jsme pivo přes okénko a zákazníci chodili jak zběsilí,“ poznamenal Bureš a připomněl, že lidé už mohou opět posedět přímo na zahrádce vedle pivovaru.

O tom, že litoměřický okres je rájem minipivovarů, svědčí i jejich velký počet. Kromě už výše zmíněných mohou zájemci ochutnat speciální piva z maloprodukce také ve Dvoře Perlová voda v Kostelci nad Ohří, v Chotěšově, v brňanském Knajzlu, ve Špittu v Zahořanech, v Hotelu Koliba nebo v Biskupském minipivovaru U svatého Štěpána v Litoměřicích.