Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Lépe vybavená zahrada pro pěstounské rodiny
Lépe vybavená zahrada pro pěstounské rodiny

Problémy mají řešení

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Ústecký kraj se o finanční příspěvek uchází tyto projekty: Záchrana výklenkové kaple Staré Verneřice, Pojďte do toho s námi!, Když hlad bolí! a Linka bezpečí ve třídě.

Čtvrtým je spolek Linka bezpečí s projektem Linka bezpečí ve třídě. Ten probíhá v interaktivních a zážitkově koncipovaných blocích přímo ve škole. Je určen pro žáky 3. až 9. tříd základních škol, víceletých gymnázií a středních škol. Připravovaných 26 vzdělávacích bloků osloví přibližně 400 dětí v regionu.

„Díky projektu Linka bezpečí ve třídě můžeme dětem zprostředkovat osobní zážitek řešení problému. Snažíme se ukázat, že potíže, které se mohou zdát neřešitelné, nějaké řešení mívají,” říká Karina Holadová z Linky bezpečí.

Děti si mohou zvolit téma, které je nejvíce zajímá. Probrat tak mohou například témata Když jsem on-line, Když se odlišuji, Když se mi nedaří.

ROZHODNĚTE I VY
Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.