Vozí je až do Kolína

„Další desítky lidí nás kontaktují telefonicky na bezplatné lince,“ říká Jaroslav Kováčik z reklamní agentury, která má propagaci náborového centra na starosti.

Podle něj zatím byly do Kolína, kde automobilka sídlí, vypraveny dva minibusy s dvaceti lidmi, kteří o práci v automobilce projevili zájem. Výběrovým řízením na místě prošlo čtrnáct uchazečů. Ti už do automobilky nastoupili. Druhé výběrové řízení zatím není ještě uzavřeno.

Na každého, kdo do centra na Mírovém náměstí v krajské metropoli přijde, čeká nejprve krátký pohovor. Zájemci si také mohou nechat pustit na DVD film; ten je seznámí s tím, jak výroba v TPCA vypadá.

Druhé výběrové řízení pak probíhá už přímo v Kolíně, kam vážné zájemce o práci vozí autobusy.

Podle Kováčika se lidé zajímají především o náplň práce a také o to, jak vypadají firemní byty a ubytovny a jaká bude výše jejich výdělku.

„Ve valné většině převažují vhodní kandidáti. Máme zájem o uchazeče, kteří mají o nabízenou práci skutečný zájem,“ dodává Kováčik s tím, že v listopadu se chystá ve spolupráci s úřadem práce takzvaný jab–fair.

Nastupuje úřad práce

„Na úřad práce je pozvaná skupina vytipovaných zájemců o práci, pro které je nachystáno představení firmy s nabídkou možnosti zaměstnání,“ vysvětluje Kováčik.

Akce proběhne nejen v Ústí nad Labem, ale také v dalších městech, například v Děčíně či Litoměřicích.

Zájemci o práci v Kolíně ale musí počítat s tím, že tam budou muset bydlet. Firma proto poskytuje i příspěvek na přestěhování při změně trvalého bydliště, a to ve výši deseti tisíc korun. Ovšem na tuto dotaci má nárok až ten, kdo projde zkušební pracovní dobou. Kromě ubytoven má společnost k dispozici také městské byty.

TPCA už v Ústeckém kraji jedno náborové centrum měla, v Mostě. Po několika měsících ho ale zavřela. Jaký bude osud toho ústeckého? To ukážou další měsíce.

 

Náborové centrum v UL: sídlí na Mírovém náměstí, otevřeno je od konce září, zatím ho navštívila necelá stovka lidí, na výběrové řízení je vozí firma do Kolína autobusy, tomu, kdo uspěje, je nabídnuta konkrétní pozice