Zaměstnavatelé se snaží zaměstnance pro své firmy shánět různým způsobem. Firma Johnson Controls, která má své sídlo v Roudnici nad Labem své zaměstnance do práce sváží. Se svozem začala nejdříve z okolí, poté objížděla celý okres a nyní již zajíždí, až na Ústecko.

Firma Procházka, která má své sídlo také v Roudnici musí do svých řad přijímat větší množství cizinců. „Důvodem je, jak nám prozradil zástupce firmy na jedné z našich panelových diskuzí, které k zaměstnanosti pořádáme, to že vhodní uchazeči vyučeni v oboru řezník– uzenář, na okrese prakticky nejsou,“ uvedla Kaiserová.

O tom, že by ve větší míře využili cizince jako pracovní sílu však například v lovosické firmě TRCZ neuvažují. „Z dlouhodobého hlediska o tom neuvažujeme. Z krátkodobého možná ano, situace je v tomto proměnlivá. Preferujeme především zaměstnance z regionu, kteří u nás ve firmě zůstávají déle,“ sdělil František Havlíček, ředitel odboru řízení lidských zdrojů v TRCZ.

„Firmy z lovosické průmyslové zóny již před časem vyjádřili obavy z příchodu nových zaměstnavatelů ke kterému dojde během chvilky. Není už kde zaměstnance brát,“ uzavřela Alena Kaiserová.