Začíná 31. ročník nejnavštěvovanějšího zahradnického veletrhu v ČR - Zahrady Čech. Na co se mohou návštěvníci během následujících devíti dnů těšit? Bude letos dost místa pro parkování jejich automobilů?

Těžko něco doporučovat. Určitě si každý koupí to, co potřebuje pro svou zahrádku, chalupu či domov. Vedle nákupu určitě mnozí získají i dobrou radu od odborníků a v neposlední řadě se dobře pobaví při doprovodných programech. Vřele mohu doporučit návštěvu pavilonu A s tradiční vzorovou expozicí plnou voňavého a zdravého ovoce a zeleniny pod záštitou Ovocnářské unie ČR a tentokrát i Zelinářské unie Čech a Moravy, jejich šlechtitelských a odbytových organizací. V pavilonu D jsou velice pěkné expozice Cechu českých vinařů a Českého svazu včelařů, a to včetně profesionálů a odborných škol. Vysokou osvětovou úroveň má znovu pavilon G s expozicí a poradenskými službami Českého zahrádkářského svazu a zahradnickým centrem Ing. Petra Heryneka.
Motoristům doporučuji využít při cestě do Litoměřic i komunikací po pravém břehu Labe a vyhnout se cestě přes litoměřický most, kde lze očekávat kolony aut. Věřím, že se nebudou tvořit fronty hostů před hlavní bránou, protože motorizovaní návštěvníci mohou poprvé využít i parkoviště v bývalých kasárnách.