Ve dnech 14. až 22. září se tak budou moci milovníci přírody a především zahrádkáři těšit na přehlídku výsledků a zkušeností z pěstování ovoce a zeleniny, kterou pro ně soustředí do pavilonu A Ovocnářská unie ČR a Unie zahrádkářů Čech a Moravy. K vidění budou plody a výpěstky osvědčených i zcela nových odrůd. Přítomni budou odborníci, kteří na místě podají kvalifikované informace a rady.

Pořadatelé veletrhu i letos zaznamenali velký zájem ze strany vystavovatelů a prodejců, a tak už dopředu jsou obsazeny všechny pavilony. Po loňské úspěšné premiéře expozice včelařů, kterou zajišťovali členové ČSV z litoměřického okresu, se sem tento obor opět vrací a tentokrát zaplní celé patro pavilonu D, a to i díky profesionálním chovatelům včel. „Tradičně nejvíc navštěvován je pavilon G, kde má svou expozici Český zahrádkářský svaz a jeho časopis Zahrádkář a kde probíhají speciální poradny. I letos zde bude výstava výpěstků, které pošlou zahrádkáři do 15. ročníku oblíbené soutěže Příroda čaruje, zahrádkář zírá.

Tentokrát se budou hodnotit exponáty ve třech kategoriích, a to o nejzajímavější kuriozitu, o největší výpěstek a zajímavou tykev. Výpěstky je třeba poslat nebo dopravit na výstaviště nejpozději do středy 12. září,“ upozornila Ing. Romana Šlechtová, manažerka marketinku a propagace společnosti Výstavy. Druhou tradiční akcí při zahradnickém veletrhu je soutěž O nejlepší domácí mok, jejímž spolupořadatelem je časopis Receptář. Zahrádkáři a další šikulové, kteří se věnují převedení plodů do kapalného stavu, již obeslali klání dvěma vzorky od každého domácího moku, a to v kategoriích domácí ovocné víno, domácí likér a pálenka.

Na návštěvníky čeká každý den kulturní a doprovodný program, do něhož patří 13. ročník tenisového turnaje osobností, který proběhne 21. září na dvorcích tenisového oddílu Slavoj Litoměřice.