LITOMĚŘICE - Doslova programem nabitý prodloužený víkend čeká na návštěvníky, kteří se chystají zavítat na výstaviště Zahrada Čech.
Výstava Bydlení a letničky, která zde začíná právě dnes (pátek), je hlavně o interiérových záležitostech, ale v sobotu a v neděli též o zdravém životním stylu, alternativní medicíně, astrologii a věšteckém umění, a v sobotu také o mezinárodním srazu historických vozidel.

Každý zde určitě nalezne ze škály zajímavých aktivit alespoň kousek svých zálib. Podruhé se stane výstava místem setkání sklářů. Letos bude jejich expozice zaměřena převážně na vitráže a proto se chystají připravit na páteční poledne pro pozvané odborníky seminář k tomuto oboru.
„V přízemí pavilonu D bude po celou dobu výstavy probíhat 1. přehlídka afrických fialek v ČR, kterou pořádá nově vzniklý klub při Českém zahrádkářském svazu. Tuto expozici mohou svými výpěstky afrických fialek doplnit samotní návštěvníci. Navíc jejich nakvetlá fialka jim zajistí volný vstup na výstaviště. V sousedství zahrádkářů bude expozice keramiky a v patře pavilonu D se uskuteční už tradiční Salon výtvarníků,“ říká manažerka propagace společnosti Výstavy Romana Šlechtová.

Pavilon G bude i letos místem vaření, ochutnávek a na základě toho i hodnocení pokrmů, které se letos dostaly do finále gastronomické soutěže Recepty ze Zahrady Čech. „Tentokrát je tématem využití sojového masa. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku tofu cibulačky, chilli con carne, sojového masa se sýrem a jablky, sojového soté v nivové omáčce a salátu ze sojové šunky.

Tyto pokrmy budou opět připravovat samotní finalisté za dohledu zástupců Asociace kuchařů a cukrářů ČR. V neděli bude tento pavilon místem ukázek práce budoucích kadeřnic a kosmetiček,“ dodává manažerka výstavy Marie Jindřichová.

Výstava Minerva, která se v Litoměřicích koná už počtvrté, bude tentokrát situována do pavilonu C, tedy blíže ke vstupu do výstaviště. Během víkendu se v expozici uskuteční poradenství a několik odborných přednášek.

Na sobotní sraz historických vozidel, který pořádá Veteran Car Club Velemín, který začíná v deset hodin a pokračuje odpoledne po dojezdu ze soutěžní jízdy, je opět přihlášeno na sto vozidel z České republiky a Německa.