LITOMĚŘICKO - Hospodářská komora chce na Litoměřicku ovlivnit zaměstnavatele a v budoucnu významněji zasahovat do dění na trhu práce.
Okresní hospodářská komora (OHK) v Litoměřicích totiž při svých jednáních už několikrát registrovala hlasy z řad zaměstnavatelů, že v regionech chybí užší sepětí všech stran, které by radikálně řešilo vzniklý problém na trhu práce.
„Proto jsme se s Úřadem práce Litoměřice dohodli, že se společně budeme snažit trh práce v okolí rozhodujících měst rozhýbat. Do přípravy formou panelové diskuze zveme všechny zainteresované instituce. Zatím proběhly dvě diskuze, které přinesly řadu poznatků a staly se sondou do současného trhu práce ve dvou místech Litoměřicka,“ řekla ředitelka OHK v Litoměřicích Alena Kaiserová. První setkání proběhla v únoru a v březnu ve Štětí a v Roudnici nad Labem.
V České republice vyrostla v krátké době řada průmyslových zón, kde se usídlil převážně zahraniční kapitál v očekávání, že zde mimo jiné získá potřebnou pracovní sílu. Přitom požadavky zaměstnavatelů nejsou jen na ryze manuální, ale mnohdy i na vysoce kvalifikovanou práci. V některých regionech, lapidárně řečeno, už není z čeho vybírat. Tento rozpor navíc živí přísun absolventů z oborů, o které není ve firmách zájem a jejich další přeškolení či rekvalifikace přináší nové náklady a časovou ztrátu.
I proto se uskuteční další panelová diskuze ve čtvrtek 3. května v Lovosicích, konkrétně v TRCZ.