Ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem se pravidelně kordistům Slavoje daří a sklízí úspěchy. Bělá celý seriál mistrovství republiky zahajovala. V říjnu roku 2011 Matěje Oplta, Honzu Stehlíka a Ondřeje Strnada neporazil nikdo kromě Jakuba Jurky z Dukly Olomouc.

V sobotu 16. června závodníci bojovali o cenné kovy v jednotlivcích. Největší želízko v ohni TJ Slavoj, Ondřej Strnad, jako jediný v základní skupině nebyl poražen. Postupně si poradil se svými soupeři a následně se dostal do poslední osmičky závodníků, kam ho doprovodil také Matěj Oplt. Na finálovou planš vedla však jedna jediná cesta. Strnadovi, jako už po kolikáté v této sezoně, stál v cestě Jakub Jurka.

Klíčová bitva celého mistrovství začala úspěšněji pro litoměřického šermíře. Hned v úvodu několika vydařenými fleši získal náskok o tři body, který dokázal udržet po celý zápas. Jurka, typicky defenzivní šermíř, byl najednou v nové pozici. Musel útočit, aby měl šanci zápas vyrovnat. Strnad dokázal udržet své nervy na uzdě. Trpělivě vyčkával na každý útok a využíval Jurkovu snahu o zásah k vlastní protiakcím. Jak důležité toto vítězství bylo, se mělo ukázat později.

Ve finále nastoupil Ondřej Strnad proti překvapení turnaje – Jiřímu Davidovi z USK Praha. Tento zápas se nechá již nazvat Ondrovou exhibicí. Pražského závodníka vyprovodil z planše v poměru 15:9. Tím, že se body soutěže finále mistrovství republiky násobí třemi a zároveň se odečítá nejhorší výsledek za celý ročník, se Ondřej Strnad dostal v celkovém hodnocení právě před Jakuba Jurku. Litoměřický šermíř vybojoval vše, co se dalo. Vyhrál turnaj finále mistrovství, stal se celkovým vítězem Českého poháru a také mistrem republiky v šermu kordem mladších žáků pro rok 2012. Matěj Oplt díky skvělému výkonu v posledním turnaji obsadil v celkovém hodnocení třetí místo.

Nedělní závod družstev sliboval veliké drama. Šermíři Slavoje Litoměřice postavili dvě družstva. Jedno z úplně nejmladších a druhé z bojovníků, kteří se měli bít o stupně nejvyšší. Mladíci se složení Jan Škeřík, Vojtěch Stehlík a Kryštof Pelikus přijeli na turnaj zejména sbírat potřebné zkušenosti. Alespoň tak to původně plánoval trenér Jiří Suchý. Jenže nejmladší šermíři rozhodně nepřijeli do Bělé na výlet.

S odhodláním, zarputilostí a bojovností se postavili proti družstvu domácích. Prožívali krásné šermířské chvíle a oslavili zasloužené vítězství. Dalším soupeřem však byl pro nováčky „A" tým Litoměřic v, jak se později ukázalo, neporazitelném složení Ondřej Strnad, Jan Stehlík, Matěj Oplt a Tomáš Koval.

Bratrovražedný boj dopadl podle očekávání a silnější družstvo se mohlo chystat na optimisticky naladěné družstvo USK Praha.

Pražany však čekalo brzké vystřízlivění. Mužstvo Slavoje se dostávalo do tempa, brzy si vytvořilo dostatečný náskok. Nakonec zvítězilo zcela přesvědčivě. Poslední, kdo stál Litoměřičanům v cestě za titulem, byla obávaná Dukla Olomouc.

Finálový zápas zahájili Matěj Oplt a Jakub Jurka. Taktické pokyny byly jasné, eliminovat tuto největší hrozbu. Matěj Oplt dostal od olomouckého esa pouze dva zásahy. Ondřej Strnad dokázal vzápětí vybojovat osmibodový náskok a bylo na Janovi Stehlíkovi tento náskok zvýšit, nebo alespoň udržet. Honzu čekaly dva důležité duely s Adamem Osičkou, velikou nadějí celého českého šermu a Jakubem Jurkou.

A Jan to zvládl skvěle. Jako jediný z Litoměřických s Adamem odšermoval vítězný souboj a nezalekl se ani Jakuba Jurky. Dokázal slibný náskok udržet a předával štafetu Matějovi Opltovi v poměru 35:29 pro Litoměřice. Ten dokázal náskok udržet a v nervy drásajícím závěru se měl Ondřej Strnad opět setkat s Jakubem Jurkou. Ondra svou roli zvládl. Jurka musel útočit a toho opět litoměřický kordista dokázal využít. Trpělivým přístupem, postupnými soubody a ubíhajícím časem dokázal dovést litoměřické družstvo k vítěznému finále.