Bojového maratonu se v italském městečku Marina di Carrara zúčastnilo více než 2500 startujících. Mladí lovosičtí borci z tréninkové skupiny Víta Masopusta reprezentovali Schejbalgym Lovosice v několika kategoriích kickboxu.

El Jafar (13 let) se představil v old cadets do 40 kg. V kicklightu se mu nedařilo a vypadl již ve čtvrtfinále s Holanďanem. V lightcontactu si na tatami hladce poradil ve čtvrtfinále i semifinále s reprezentanty Anglie, ale v boji o zlato těsně na body prohrál s dalším Angličanem.

A pak to konečně přišlo. V lightcontactu on the ring jasně porazil všechny protivníky a poprvé v kariéře vybojoval titul mistra světa.

Mahammad Jafar (18 let) startoval mezi juniory do 60 kg. „V polokontaktní disciplíně lightcontact on the ring v prvním kole čtvrtfinále zvítězil KO, když vypnul po zadním direktu Francouze,“ popsal postup svěřence do dalšího kola Vít Masopust. Pak už ale spokojený nebyl. „Ve čtvrtfinále angličtí rozhodčí pomohli svému reprezentantovi a Miky po parádním výkonu a jasné převaze prohrál 1:2 na body.“

V lowkicku postoupil Jafar volným losem do semifinále, kde ale nestačil na Ukrajince, takže bral bronz. Příprava lovosického bojovníka byla však v sezoně zaměřena fullcontact. A vyplatilo se. „Miky postoupil až do finále, ve kterém se o vysněný titul utkal s reprezentantem Irska. Ve své kariéře už několikrát skončil pod pomyslným vrcholem, a tak do souboje dal všechno,“ těšilo Masopusta. Jeho svěřenec soupeře tři kola tlačil a nedal mu šanci na odpor. Jasně zvítězil u všech rozhodčích a poprvé v kariéře se stal mistrem světa.

„Bratři, původem z Ázerbajdžánu, již několik let úspěšně reprezentují náš klub. V Itálii vybojovali dva tituly mistrů světa, jeden titul vicemistra a dvě bronzové medaile,“ zhodnotil vystoupení nadějí Vít Masopust.