Převážná většina borců se na Silvestra odpoledne do Lovosic přesunula z ranního běhu v Roudnici nad Labem (z tamní legendární Hasy). Na třech rovinatých okruzích (cca 1 km, asfaltový mokrý rovinatý povrch) v parku Osmička u Labe se pod Lovošem představila solidní konkurence.

Jednoznačně nejsilněji zářilo jméno místního tempaře Jakuba Živce (AC Lovochemie Lovosice), specialisty na střední tratě 3 a 5 km a zároveň medailisty z juniorského světového šampionátu v atletice. Ten ostatním konkurentům nedal šanci. S přehledem běžel dvě kola takticky „v závětří“, v polovině finálního okruhu zrychlil a po zásluze zvítězil v čase 9:12 min.

Velmi zdatně vítězi sekundoval jeho kolega, letos výborný Ondřej Míka (také AC Lovo Lovosice). „Po dopoledním stříbru na Hase jsem si teď doběhl pro totožné místo, to je prima,“ komentoval hned po finiši svůj běh Míka. Třetí příčku pak pro sebe uzmul kvalitním výkonem libochovický triatlet Marek Bušek.
Taktéž mezi ženami triumfovala atletka, která bodovala již ráno na Hase – pražská Lucie Poborská. Druhá skončila domácí Alžběta Šimsová a třetí Zuzana Dlouhá (Dlouháni Roudnice.

Mezi dorostenci byl nejlepší Matěj Zahálka před Ondřejem Pšeničkou mladším a jeho bratrem Jakubem. V rámcovém zkráceném dětském závodě měla nejvíce sil Barbora Cee (AC Lovo Lovosice) před dcerou vítězky Eliškou Poborskou a Andreou Rosovou z Nových Kopist.

„Jsme rádi, že k nám opět po roce amatérští a výkonnostní sportovci znovu našli cestu a zpříjemnili si tak poslední hodiny v závěru uplynulého roku,“ konstatoval při závěrečném vyhlášení výsledků na rozlučkové afterpárty jeden z pořadatelů Vladimír John z Lovosic.

Muži: 1. Živec 9:15,5 min., 2. Míka (oba AC Lovochemie Lovosice) 9:17,6, 3. Bušek (BTT Libochovice) 9:22,8.
Veteráni: 1. Malý (AC Č. Lípa) 9:47, 2. Jakš (Struženka) 11:06, 3. Kárász (TEO Plus Litoměřice) 11:35.
Dorostenci: 1. Zahálka (BTT Libochovice) 9:24,8, 2. O. Pšenička 9:49, 3. J. Pšenička (oba AC Lovochemie Lovosice) 10:01.
Ženy: 1. Poborská (Kerteam Praha) 9:50, 2. Šimsová (Lovosice) 11:22, 3. Dlouhá (Dlouháni Roudnice) 12:51.
Děti: 1. Cee (AC Lovochemie Lovosice) 4:01, 2. Poborská (Kerteam Praha) 4:08, 3. Rosová (N. Kopisty) 4:10.

Karel Majer