„Zápas hrajeme výjimečně až od 20 hodin, protože před námi hrají své derby ženy Slavoje proti Lovosicím,“ upozornil hned na úvod na začátek, jenž je o hodinu posunutý oproti běžnému zvyku, trenér Jan Šotnar.

„Košíře se před minulým zápasem posílily o tři kvalitní hráče, a hned z toho vytěžily vysoké vítězství proti Plzni,“ jenž si proti týmu ze západních Čech připsal teprve druhou výhru v sezóně (79:64), ale určitě ještě bude kousat. „My jsme ale posilněni výhrou nad rezervou USK Praha a budeme chtít zvítězit i v domácím zápase, kde chceme fanouškům nabídnout i pohledný basketbal,“ pozval všechny diváky s odkazem na těsnou výhru v minulém kole.

Slavoj navíc stále bojuje o nejlepší nadstavbovou skupinu A1, z níž by měl zajištěné play-off. K tomu si už ale nesmí dovolit jediné zaváhání a naopak stále musí doufat v pomoc některého ze soupeřů, s nímž se ještě utká Polabí. To totiž o víkendu zdolalo i druhý Písek (87:72) a stále tak drží náskok dvou výher na Litoměřice, ačkoliv se oba celky ještě utkají v posledním kole.

Hrát se ale bude i v Roudnici, místní Basketbalová akademie začne jako jediná nadstavbovou část Severočeské ligy v domácím prostředí. Všechny ostatní celky (Real Roudnice, Lovosice i Litoměřice C) začínají venku. Venku hrají také ženy Slovanu Litoměřice, které čeká ve 2. lize přímý souboj o první místo v Benešově.