Tento víkend čeká fanoušky truckracingu největší závod sezony. A nejen je, ale také roudnický tým Buggyra a jezdeckou dvojici ve složení Adam Lacko a David Vršecký. Na Nürburgringu nebude chybět ani Frankie Vojtíšek z Jablonce.

Nejen legendární německý okruh, velká návštěvnost, ale také obliba mezi týmy. Takový je Nürburgring. Navíc pro značku MAN to bude domácí závod, ve kterém bude chtít letošního suveréna česká Buggyra potrápit. „Nürburgring je v truckracingu prostě pojem. Návštěvnost se opět očekává vysoká, a to přes 200 000 fanoušků. Takovou atmosféru prostě u jiného závodu nenajdete. Bude navíc zajímavé sledovat počty fanoušků na Nürburgringu a Hockenheimringu, kde tento víkend startuje šampionát vozů formule 1. Jsem zvědav, jak moc nás potrápí," poukazuje na skutečnost dvou velkých akcí na německém území manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda.

Lépe postaveným jezdcem roudnického týmu je v šampionátu jezdců Adam Lacko, který figuruje na čtvrté pozici. Český jezdec drží na závod průměr jednatřiceti bodů a v Rakousku slavil v barvách Buggyry svůj letošní druhý triumf. Sbírku by rád v Německu rozšířil a proto také Buggyra v den odjezdu ještě testovala v Mostě nové podvozkové komponenty. „V každém předchozím závodě nás provázela obrovská vedra. Na Nürburgringu to ale nehrozí. Pamatuji si, že jednou tu museli dokonce jízdu zrušit, jaká byla mlha," dodal Lacko.

David Vršecký má oproti Lackovi o třináct bodů méně, ale o jedno vítězství navíc. Také Vršecký se na Nürburgring těší a doufá ve vzrůstající výkonnost svého tahače. „Já se do Německa těším, protože po pár nezajímavých tratích nás čeká opravdová lahůdka. Je to pěkný okruh, který mám na rozdíl od několika soupeřů rád, a tak doufám, že zde budeme slavit. Věřím, že se letos konečně prosadíme také v pohárovém závodě," uvedl s očekáváním Vršecký. V poháru konstruktérů figuruje Buggyra na druhém místě.

Průběžné pořadí (po 4 z 9 závodů): 1. Kiss (Maď./MAN) 178, 2. Albacete (Šp./MAN) 169, 3. Hahn (Něm./MAN) 163, 4. Lacko 125, …6. Vršecký (oba ČR/Buggyra) 112, 11. Vojtíšek (ČR/MAN) 16.