V Tanvaldu dojel o víkendu na skvělém sedmém místě, když z Čechů nestačil jen na bezkonkurenčního Martina Kakáče.

V domácím prostředí se litoměřickému Zedkovi dařilo, obsadil sedmou příčku.   „V prvním kole jsem udělal zbytečnou chybu za pět bodů, něčeho jsem se lekl. Nebýt té, mohlo to být ještě o něco lepší. Bodové rozdíly byly totiž minimální. Ale já jsem spokojený, dobře jsem se připravil po fyzické i mentální stránce.  Nebyl jsem třeba vůbec zvyklý posilovat, ale změnil jsem tréninkový plán a začal chodit do fitka ke Kurtu Kauschitzovi, což se projevilo. Jinak bych ty seskoky a dopady v závodech asi nedal. Takhle jsem se v Tanvaldu do toho opřel a bylo to. Jelo se nám tam dobře, bylo i dost diváků, kteří povzbuzováním pomohli. Prostě se mi to celé líbilo a jsem nadšený. Chtít víc – to už by zavánělo rouháním, vždyť jsem letos porazil i mladší kluky, kteří jezdí doma elite," poznamenal Tomáš Zedek.

Pro litoměřického biketrialistu ale sezona nekončí ani náhodou. „To určitě ne, chvilku orazím a jdu do dalších závodů. Teď se soustředím na mistrovství republiky. V programu je Kutná Hora, ale tu asi vynechám, pak je v kalendáři Kyjov,  evropský šampionát ve Znojmě, Brno. Je toho zkrátka ještě dost."

Kategorie senior

Tanvald: 1. Martin Kakáč (ČR) 0 tr. b., 2. Joan Figueras Viňas (Catalonia) 4, 3. Juan Pedro Garcia Furio (Španělsko) 5…7. Tomáš Zedek (ČR) 20.

Celkové pořadí MS:
1. Bernat Seuba Romeu (Catalonia) 63 b., 2 Kakáč (ČR) 58, 3. Figueras Viňas (Catalania) 56…10. Zedek (ČR) 13.