„Naše škola se snaží o komplexní přípravu sportovců ve všech odvětvích. Mezi naše perfektní disciplíny patří samozřejmě judo, atletika, sportovní hry, gymnastika, plavání a další. Doposud pro nás bylo velmi těžké prosadit se v určitém sportovním odvětví tak, abychom mohli reprezentovat s našimi žáky na republikové úrovni. Na tuto úroveň se většinou dostávají pouze specializované školy v daném sportu. Proto jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do všestrannostní soutěže, která vznikla za podpory bývalých špičkových desetibojařů Roberta Změlíka a Romana Šebrleho a dává vyniknout právě všestrannosti," říká tělocvikář ZŠ Ladova Tomáš Vytlačil.

OVOV je kombinací technických disciplín (např. dribling, přeskoky švihadla čtyřmi způsoby nebo skok daleký), ale prověřují i silové a vytrvalostní schopnosti, například sedy-lehy prováděné dvě minuty, přítahy na hrazdě nebo běh na 1000 metrů.

„Po zhruba půlroční přípravě s našimi žáky jsme vybrali optimální družstvo čtyř chlapců a čtyř dívek a pustili se do zápolení. Okresní kolo, kterého se zúčastnilo dvanáct škol, jsme s přehledem vyhráli a postoupili do kraje. A i zde si naši žáci počínali výborně. Mezi jednotlivci jsme nasbírali hned několik cenných kovů. V ročníku 2002 obsadila pěkné třetí místo Tereza Slámová, v kategorii 2001 vystoupala na stříbrnou pozici Kristýna Škrancová a v ročníku 1999 zvítězil Sebastián Švalich.

Vše završil výkon celého družstva Kristýna Škrancová, Eliška Kohlertová, Pavla Ludvíková, Adéla Smutková, Honza Svoboda, Matyáš Bartoň, Petr Šmatlák, Samuel Švalich, které skončilo jen těsně za vítězem a díky tomu se kvalifikovalo na republikové finále, které proběhne v září na Strahově za účasti zakladatelů celé akce."