Házenkáři Lovosic hostí v sobotním šlágru 14. kola extraligy Zubří (18.00), pak hrají v Karviné. „Pokud oba zápasy zvládneme, budeme moct hodnotit podzim pozitivně," říká Vojtěch Srba, kouč druhého týmu soutěže.

V letošní sezoně jste doma ještě neprohráli. Tuhle bilanci byste si určitě chtěli udržet, že?

Cítíme se dobře a doma chceme naplno bodovat. Mezi námi a Zubřím je sice šest míst, ale bodový odstup je minimální. Soutěž je extrémně vyrovnaná a každé zaváhání je cítit, a doma dvojnásob. Chceme navázat na domácí výkony a zvítězit.

Hned ve středu jedete do Karviné. To je těžký závěr roku, co?

Tyhle zápasy určí další průběh soutěže. Pokud to zvládneme, hlavně v domácím prostředí, budeme moct hodnotit podzim pozitivně. Teď se ale koncentrujeme jen na Zubří. Musíme podat maximální výkon a vyhrát, abychom zůstali přes zimní přestávku nahoře. Na to se pak dobře kouká a daleko lépe se připravuje na klíčovou fázi sezony, kdy se rozhodne o konečném pořadí.

O nejlepší šestku, která postoupí do boje o titul, bude ještě pořádná pranice…

Tu šestku nemá jistou nikdo. Můžeme říkat, kdo to má dobře rozehrané, ale vidíte to sám, Brno bylo ještě tři kola zpátky jasně nahoře a teď se vrátilo do pelotonu. Je vidět, že je to hodně vyrovnané. O to víc je pro nás důležité, abychom to dnes zvládli.

Od posledního utkání s Prostějovem uplynulo už deset dní. Jak jste tu delší přestávku vyplnili?

Měli jsme trošku zdravotní problémy, takže příprava nebyla moc kompaktní. Zbývají ale jen dvě utkání a už toho moc nenatrénujete. Dnes bychom měli být kompletní. Já jsem si udělal výlet na ME žen do Srbska. Výkon našich byl pozitivní, ale hodně mě zklamala atmosféra. Naštvalo mě, že tam nebylo žádné občerstvení, jen pití. Co se týče úrovně hry, tak ten kdo říká, že není rozdíl mezi mužskou a ženskou házenou, ten lže, protože je to jiný sport.