„Chtěla jsem se na Silvestrovský cyklokros podívat. Nelituji. Byla tady super atmosféra. Určitě přijedu ráda opět.“

Miss kolečkářů jste byla vyhlášena na sklonku loňského roku v Praze. K vašemu překvapení, nebo jste se sympatiemi cyklistického sportu v koutku duše tak trochu počítala dopředu?
Uvědomila jsem si především to, že pro ně nejsem vzduch, ale současně také to, že mě hodnotí i díky tomu, co jsem dokázala ve své disciplíně na dráze.

Lví podíl na vašich úspěších má váš otec, trenér, manažer, který mimochodem pochází ze sportovní rodiny.
Asi jsem se potatila, protože i on se v mládí věnoval cyklistice.

Dá se stíhat vrcholová cyklistika a studium na Střední odborné škole hotelové v Podbořanech?
Dá. Jinak bych se sotva dočkala toho, že jsem se stala juniorskou exmistryní světa na dráze. Bez individuálního studijního plánu bych titul sotva mohla získat. Za to patří vedení školy dík.

Dá se tedy říct, že se Záleská bude specializovat na dráhu a silnici dá vale?
To určitě.

Z Blšan to je sice na dráhu do Loun jen kousek, ale… (nenechala nás dokončit a úsměvem skočila do řeči)
Připravuji se v Praze. Svého času u Pavla Vršeckého, v současnosti pod dohledem táty a Lukáše Tůny.

Když jste pochválila atmosféru Silvestrovského cyklokrosu v Terezíně, trať, nelákalo vás to, že byste se po ní sama projela?
To blatíčko, pod ním ještě zrádný led, to bych určitě neustála. O to větší respekt u mě měli všichni ti, kteří ten náročný okruh s přehledem zvládali.

Nikdo by ale asi nikdy neměl tvrdit, že něco podobného přece jen nevyzkouší.
Možná si trať někdy zkusím, ale v dohledné době si nemohu cokoliv dovolit risknout. Nepříjemný pád, o něž tady nebyla nouze, bych nemusela zvládnout se zdravou kůží a sezona by tak byla v trapu.

Co škola, kantoři a študáci, potažmo Záleská?
Jak jsem už řekla – všechno super. Zejména pan ředitel. To je sportovně založený člověk, čímž asi napovídám ledacos. Snažím se však individuální plán plnit pokud možno bez restů, tedy v rámci svých schopností. Hotelovku chci tedy v každém případě dokončit. Vždyť cyklistika mě přece nebude v budoucnu živit.

Mojmír Strachota