„Životní výkon podal Honza Vokál, který v kategorii do 60 kg mladších žáků porazil po výborných výkonech všechny čtyři soupeře a překvapivě tak získal zlato. Je to jeho první zlatá medaile z Českého poháru," prozradil trenér David Lorenc.

V kategorii starších žáků se v super formě představil Václav Nováček, který postoupil až do finále, kde nestačil na svého soka z Polska, takže získal stříbro.

„Ostatní zástupci z našeho oddílu ve vynikající konkurenci, kterou tvořila špička z celé ČR a početná výprava z Polska, Slovenska a Ukrajiny, přes veškerou snahu na bodovaná umístění bohužel nedosáhli."

V neděli se na turnaji představili dorostenci a junioři. Ve váze do 55 kg nastoupil dorostenec Jan Svoboda. „Standardně startuje ve váze do 50 kg, ale minulý týden reprezentoval Českou republiku ve Španělsku, kde vybojoval deváté místo. Aby Honza nemusel znovu upravovat hmotnost, startoval ve váze vyšší," vysvětlil trenér Lorenc.

A Svoboda si nevedl špatně. Bez problémů se dostal do semifinále, ve kterém prohrál s polským závodníkem. V boji o bronzovou medaili nastoupil proti svému oddílovému kolegovi Matyášovi Bartoňovi, který také předvedl sympatický výkon. Úspěšnější v tomto boji byl Svoboda, který si nakonec odvezl bronz a bramborová zbyla na Bartoně.

Ve váze do 73 kg nastoupili dva zástupci Sport Judo Litoměřice. Na bodovaném pátém místě skončil Martin Svoboda a na sedmém místě Adam König. V juniorech se nejlépe dařilo Matějovi Pechovi ve váze do 60 kg, který obsadil krásné třetí místo. „Petra Hájková ve váze do 70 kg skončila na čtvrtém místě. Marek Kropáč ve váze do 73 kg a Adam Vojta ve váze do 90 kg bohužel nedokázali proklouznout na bodovaná místa," litoval David Lorenc.