Letos došlo na obou trasách k drobným úpravám, ale i tak očekávají pořadatelé z restaurantu Atypik a MÚ Terezín, že si závod své příznivce jako každoročně najde. Ti by proto neměli dlouho otálet s přihláškami.

Mohou je zaslat na tel. číslo 776 765 036, nebo na email: patrik.patek@seznam.cz. Do přihlášky (nejpozději do 19. července do 14 hodin) je třeba uvést: jméno a příjmení, rok narození, tým či město, trasu a typ kola. Další možnost přihlásit se je v kanceláři (restaurace Atypik) v sobotu od 11.15 do 12.30 hodin, kde však bude stav doplněn na maximální počet 300 účastníků.

Start hlavního závodu je ve 13 hodin. Už dopoledne však bude Terezín patřit příznivcům kol. Od 10 hodin jsou totiž připraveny vložené závody těch nejmenších (prezentace od 9).

Závod Za pěnivou důvou je také letos zařazen do sportovního seriálu Author Král Středohoří (dlouhá trasa).

Delší trasa (84,3 km): Terezín (Atypik) Litoměřice Třeboutice Křešice Okna Polepy Hrušovany Jištěrpy Liběšice Trnobrany Hradec D. Vysoká Úštěk Ostré Kalovice V. Hubenov Vědlice Drahobuz Svařenice Vetlá Roudnice Židovice Hrobce Libotenice Terezín (náměstí).

Kratší trasa (40,1 km): Terezín (Atypik) Litoměřice Křešice Okna Chodouny Vědomice Roudnice Židovice Hrobce Libotenice Terezín (náměstí).