Celkem pět zástupců měl na zimním mistrovství České republiky v plavání Plavecký klub Litoměřice. Dorostence Simonu Doubravskou, Anetu Kutzlerovou a Vojtěcha Netrha doplnily žačky Adéla Chalupová a Anežka Součková.

Dlouhodobě dobré výsledky podává Vojtěch Netrh, který byl hned během prvního dne šampionátu blízko zlaté medaile. V kategorii staršího dorostu v závodě na 200 metrů prsa doplaval v čase 2:12.40. Vylepšil si na této trati svůj osobní rekord, ale nejcennější medaile mu unikla. Od zlata jej dělily čtyři setiny vteřiny.

V polohovém závodě na stejnou vzdálenost si rovněž vylepšil své maximum na 2:05.65, což stačilo na šesté místo. Hned během prvního dne si vylepšili své nejlepší výsledky i další členové. Doubravská doplavala na 100 metrů znak v čase 1:06.87. Součková v závodě na 200 metrů prsa měla čas 2:45.72. Své maximum si vylepšila i Kutzlerová, na stovce znak doplavala v čase 1:09.87.

V odpoledním programu prvního dne získal Netrh další medaili. Ve finále kategorie open na dvoustovce získal druhé místo díky času 2:12.56.

Druhý den začal pro zástupce klubu ze severu Čech dobře, Netrh ve finále závodu padesát metrů prsa vybojoval druhé místo, díky času 0:28.41 se dostal do finále kategorie open. V něm obsadil stejnou pozici a svůj výkon prakticky zopakoval, tentokrát doplaval v čase 0:28.42.

Simona Doubravská dobrým výkonem na trati 200 metrů znak obsadila páté místo a rovněž postoupila do finále open. Adéla Chalupová plavala jako žačka v kategorii open závod na 200 znak v čase 2:08.06. Jen těsně zaostala za svým dosavadním nejlepším výsledkem na této distanci.

Na závěr republikového šampionátu si Vojtěch Netrh dokázal vylepšit další svá maxima. Sto metrů prsa zaplaval za 1:01,14 a sto metrů polohový závod za 1:14.99. Bronzovou medaili získal v čase 4:28.94 mezi dorostenci na trati 400 metrů polohový závod.

Litoměřický plavecký oddíl na zimním mistrovství České republiky získal celkem sedm cenných medailí. Všichni závodníci a závodnice velmi dobře reprezentovali město Litoměřice a svůj klub.

V ČÍSLECH:
MEDAILOVÉ VÝSLEDKY NETRHA:
Stříbro: 200 metrů prsa (2:12,40, dorost); 50 metrů prsa (0:28,41 st. dorost), 100 metrů prsa (1:01.14, st. dor.),
Bronz: 200 metrů prsa (2:12,56, open), 50 metrů prsa (0:28,42, open), 100 metrů polohový závod (0:56.81, st. dor.), 400 metrů polohový závod (4:28.94, st. dorost)