Během testování nepřipravuje na mosteckém autodromu nic zvláštního. Jeho cílem je soustředit se jen na ovládání Mercedes-AMG GT3.

„Během zimy se Buggyra Technology Center zaměřilo na podvozek, převodovku, zavěšení, vše bylo renovováno,“ uvedl mimo jiné účastník série Indianapolis 500. „Budu se bavit a pak chválím kluky, že všechno funguje perfektně. Poté se zaměříme na příští víkend a první závod ESET Cup Series na Hungaroringu.

Zatímco Alliyah a Yasmeen Koloc testují v Dubaji a dělají stovky kilometrů s Can-Am DV21 v písku, jejich mentor se chystá k přechodu na jiný povrch. Je to jeho první sezóna kombinace závodění na písku a asfaltu.

Dvojčata Kolocovy testují v dubajské poušti. Cíl mise? Dakar 2023.
FOTO: Dvojčata Kolocovy testují v dubajské poušti. Cíl mise? Dakar 2023

„Na to opravdu nijak zvlášť nekladu důraz. Vždy musíte někde začít, ale nebojím se. Jsem si jistý, že to zvládnu. A rozhodně je lepší jít z písku na asfalt než ze špatného na horší.“

Srovnání se světovou celebritou motosportu Fernandem Alonsem se jen zasmál. Jen pro připomenutí, španělská legenda se právě vrátila do F1, i když její první závod v Bahrajnu skončil předčasně po 32 kolech s problémy s brzdami. „Holandský jezdec Tom Coronel by mohl být lepším srovnáním. Jednou testoval vůz Formule 1 a nyní kombinuje Dakar s WTCC,“ dodal 44letý Enge, jenž se ve bohaté sportovní kariéře nejprve věnoval lednímu hokeji a skokům na lyžích.