Kromě českých nadějí se představili také zástupci Slovenska, Chorvatska, Rumunska a Polska.

Litokan reprezentovalo osm závodníků. Všichni předvedli pěkné výkony a ziskem čtyř zlatých, jedné stříbrné, dvou bronzových medailí a jednoho sedmého místa skončili na šesté příčce v pořadí klubů (celkem jich startovalo 32).

V juniorkách ve váze do 57 kg získala zlato Judith Kovářová, když svým soupeřkám nedala šanci. Druhá závodnice Martina Harmanová se prala do 70 kg. Ve své tabulce dvakrát prohrála a jednou vyhrála, zisk bronzové medaile je pro ni úspěch.

V kategorii mladších žákyň s přehledem brala zlato ve váze 40 kg Denisa Beranová, která nedala šanci ani jedné ze čtyř soupeřek a zaslouženě zvítězila. Také Denisa Moravcová vyhrála svoji kategorii (28 kg) a pověsila si na krk zlatou medaili.

Nejmladší zástupci litoměřického klubu se potkali ve stejné váze do 27 kg mláďat (2000–2003). Ve velkém pavouku si počínali skvěle a postupně se prokousávali až do bojů o medaile. Nejlépe si vedl Štěpán Klein, ten ve finále narazil na klubového kolegu Michaela Berana a po boji svého protivníka porazil. Další vavřín přidal Jiří Učík, když slavil úspěch v boji o bronz.

Poslední borec Litokanu Daniel Pařízek se ve váze do 34 kg (mláďata) pral také skvěle a ve svém pavouku dvakrát prohrál, dvakrát vyhrál a obsadil tak konečnou sedmou příčku.

Michal Beran