Lovci z Lovosic v sobotním šlágru 21. dějství, kdy se poměřil první a třetí tým tabulky, po vyrovnaném prvním poločas podlehli v Zubří 21:31, čímž si domácí zajistil první místo pořadí a do play off půjdou z nejlepší pozice. Na opačném pólu zůstanou poslední Strakonice. Právě s nováčkem se ve středeční předehrávce parta ze severu Čech utká. Pokud chce vydržet v elitní čtyřce, musí vyhrát. Kdo na koho narazí v 1. kolem play off bude jasné, až po sobotních zápasech.


„Vzhledem k podmínkám, které jsme od léta měli, je pro mě první místo zázrak. Kdybych nosil klobouk, tak ho před celým mužstvem smeknu,“ hrdě poznamenal trenér Zubří Andrej Titkov, jehož tým musel většinu sezony mimo jiné odehrát v azylu rožnovské haly.


V sobotním zápase viděla zuberská hala vyrovnaný první poločas. Kvůli špatné obraně a nepřesnostem v rychlém útoku se Lovosice několikrát dostaly do vedení. „Nebránilo se, neplnily se taktické pokyny, které jsme si nachystali. Dostávali jsme góly po našich chybách a jen díky Malinovi nám soupeř neutekl. Naštěstí se hráči poučili ze zápasu s Plzní a nenechali osud utkání až na úplný závěr,“ hodnotil duel kouč Titkov.


Po přestávce Robe na soupeře skutečně vlétlo a z Lovců se pomalu stávala kořist. Ve 45. minutě zvyšoval Válek na 26:17 a Severočeši jen marně hledali odpověď na zlepšenou zuberskou obranu, za kterou kraloval brankář Malina. Deset minut před koncem byl rozdíl už desetibrankový a na hřiště se dostali i hráči zuberské lavičky, kteří zápas kontrolovali až do konce.


„Utkání rozhodla asi trénovanost. Šlo vidět, že některým hráčům Lovosic postupně docházely síly," dodal domácí trenér Titkov.

Extraliga, 21. kolo:
HC Robe Zubří – HK FCC Město Lovosice 31:21 (15:13)
Sedmimetrové hody: 3/3:. Vyloučení: 5:2. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Diváků: 1 183.
Zubří: Malina, Orság, Krupa – Hrstka 6/3, Válek 5, Douda 4, Klíma 4, Říha 2, Holiš 2, Pich 2, Zeman 2, Přikryl 2, Dokoupil 1, Padalík 1, Polášek, Menšík.
Lovosice: Hrdlička, Adamík – Franc, Sýkora 3/1, Motl 7/1, Stach 3, Bouček 5, Jelínek 1, Bičiště, Klimt 1, Konárik, Semerád, L. Hrdlička a Malý 1.