První bojovali mladší žáci. „V naší výpravě převažovali závodníci, kteří v této kategorii sbírají první zkušenosti. Nejlépe si vedla Štěpánka Hojdarová do 48 kg. Nezaváhala ani jednou a zaslouženě tak obsadila první místo,“ těšilo kouče Tomáše Vytlačila.

V kategorii do 30 kilogramů podával solidní výkony Jan Galia, který první dvě kola prošel bezchybně, ale v semifinále po malé chybě prohrál. V boji o bronz se mu v úvodu podařilo skórovat krásnou technikou a zajistil si první „velkou“ medaili v této kategorii. Tomáš Fišer, Jakub Vokál, Jan Živnůstka, Viktor Husák a Tadeáš Zouzal tentokrát skončili bez umístění.
Medailové ambice měli starší žáci. Kvality potvrdil Lukáš Rúža, který po třech jasných výhrách bral zlato. Stříbro pak vydřel Jan Vokál. V jedné z nejvíce obsazených kategorií přidal do sbírky bronz Daniel Bayer.

„Danek s přehledem došel do semifinále, kde v základní části ani jeden z borců nedokázal skórovat. Dan měl ovšem na svém kontě jeden trest, který ho vyřadil z postupu do boje o zlato. V závěrečném zápase už ale nenechal nic náhodě a se čtyřmi výhrami a jednou prohrou bral bronz.“ Po solidním výkonu přidal i bodované sedmé místo Sebastian Zich a deváté místo Adam Bayer. Oba shodně vybojovali dvě výhry.

Ve stejné váhové kategorii dorostu se potkali Václav Nováček a Michal Doležal. V úvodních kolech si počínali sebejistě a krásnými technikami soupeře poráželi před časovým limitem. „Oba naši borci narazili až v semifinálových utkáních. Vaškovi se podařilo proti soupeři z Turnova jako prvnímu zapsat bodovanou techniku. V dalším průběhu ale udělal chybu a o vedení přišel. Dobře rozjeté utkání v boji na zemi prohrál.“ V zápasech o bronz litoměřičtí borci své soupeře jasně porazili.

„Naši závodníci v obou dnech, kdy se na zápasiště postavilo přes 1 000 závodníků, vybojovali sedm cenných kovů, což je hodně dobré,“ uzavřel hodnocení turnaje spokojený Tomáš Vytlačil.