Hosté přitom nezačali vůbec špatně, vedli 9:4 a poté 11:6. Slavoj se rozjížděl o něco pomaleji, ale nakonec převzal taktovku a první čtvrtinu vyhrál 25:16. Další části byly vyrovnané. Vysočina dokonce poslední čtvrtinu vyhrála a stáhla na 94:87, ale poslední slovo měli domácí, kteří upravili na 96:87.

„Nebylo to nic jednoduchého. Tým z Jihlavy v prvním kole překvapil Vyšehrad na jeho palubovce a také u nás odehrál výborné utkání. Hlavně se mu dařila střelba za tři body.

Protože náš tým vyrobil několik zbytečných chyb z nekoncentrovanosti, soupeř byl neustále na dostřel," poznamenal asistent Slavoje Rudolf Šotnar.

„Opět jsme se mohli spolehnout na osvědčenou podkošovou dvojici Klimeš Soukup, která zaznamenala téměř polovinu bodů našeho týmu."

Na rozehrávce se poprvé v letošní sezoně představil i litoměřický odchovanec Michal Šotnar (hájící jinak barvy Turů ze Svitav v nejvyšší soutěži), který přispěl svým výkonem k důležitému vítězství. To se nerodilo vůbec lehce.

Trenér poražených Petr Pešout byl s výkonem svých svěřenců spokojený, což přiznal na klubových stránkách. „Soupeř byl zkušenější. Využíval podkošovou dvojici a rozhodčí jim dávali často možnost koše s faulem. Bylo to tvrdé utkání, ale my jsme obstáli se ctí a dokázali jsme si, že dokážeme hrát i s těmi nejlepšími, mezi které Litoměřice jistě patří. K našemu výkonu bych měl jen pár věcí, které společně probereme. Kluci spolu sehráli zatím dva zápasy a určitě se budeme dále zlepšovat."

Další zápas sehraje Slavoj už ve středu na palubovce Lokomotivy Plzeň (19).

Slavoj BK Litoměřice - BC Vysočina 96:87 (25:6, 50:39, 75:62)

Body a sestavy: Klimeš 24, Soukup 20, Ježek 14, Kubizňák 14, Novák 10, Šotnar 7, Dvořáček 3, Němec 2, Slunečko 2, Zbroj - Strážnický 20, Stegbauer 17, Krajcigr 16, Potoček 9, Šlechta 9, Knetl 6, Šoula 6, Hanuš 4, Číha, Dokulil, Sedmík, Široký. Střelba 3b.:17/5:24/11. Střelba 2 b.:45/29:47/21. TH:35/23:16/12. Doskoky:38:26. Chyby:27:32. Rozhodčí: Neuman, Pokorný.