Na mistrovství se ale pilně chystají lovosičtí výškaři, především Magda Nová a Jan Sommerschuh. Ti se v rámci přípravy na šampionáty zúčastnili ve druhé polovině ledna několika skokanských mítinků na Moravě, kde si vedli v konkurenci s domácími i zahraničními atlety velice zdatně.

Na Ostravské laťce obsadila nejmladší účastnice soutěže žen Nová šesté místo za zdolání 170 cm, když vítězka, jedna ze tří nejlepších současných českých skokanek Laláková, zdolala 184 cm. V soutěži mužů obsadil Sommerschuh, rovněž nejmladší ze 13 startujících, konečné 10. místo za výkon 205 cm.

Vítězem se stal Rus Těrešin s 231 cm. Dalším podnikem, kterého se lovosičtí výškaři zúčastnili, byl atletický mítink Obaly Morava v Otrokovicích. Tadyobsadila Nová rovněž šesté místo mezi 12 závodnicemi za výkon 167 cm, když za vítěznou Konvalinkovou zaostala o 14 cm.

O něco lépe si vedl Jan Sommerschuh, který se mezi 17 startujícími výškaři dokázal prosadit na stupně vítězů a výkonem 211 cm zůstal jen o tři cm za Nizozemcem Nuijensem a druhým Slovákem Kalafusem.

Dosavadním vrcholem byla pak pro oba atlety účast na jubilejním 10. ročníku Hustopečského skákání. Jak Nová, tak Sommerschuh závodili postupně v kategorii juniorů a následně v B závodě žen, resp. mužů. A vedli si nadmíru úspěšně. Nejdříve získala Magda Nová druhé místo mezi juniorkami, když stejně jako vítězka zdolala 173 cm a podlehla jí jen díky většímu počtu pokusů. Mezi juniory vyhrál Sommerschuh výkonem 208 cm.

Následovala soutěž žen, ve které se představilo 11 skokanek z ČR, Slovenska a Maďarska. Nová, druhá nejmladší účastnice závodu, získala výkonem 170 cm páté místo. Vítězkou se stala bývalá lovosická atletka Oldřiška Marešová (nyní Olymp Praha) za výkon 184 cm.

Program mítinku pokračoval B závodem mužů, ve kterém se představilo celkem 20 borců. Pořadí na stupních vítězů bylo nakonec stejné jako v Otrokovicích, pouze skokani na druhém a třetím místě si prohodili pořadí.

Druhé místo patřilo Sommerschuhovi v osobním rekordu 215 cm, který za vítězným Nuijensem zaostal o tři cm. Velkou zásluhu na těchto úspěších má samozřejmě obětavý a zkušený trenér Miroslav Pavlík.

Autor: Ivan Galia