Sice jim chyběl Michal Šotnar, ale i tak měli především v úvodu domácím vzdorovat mnohem více.

„Kluky jsem nepoznával. Už první čtvrtina byla z naší strany katastrofální, v podstatě bylo v poločase po utkání.

Naše obrana byla špatná, když se Vyšehrad netrefil napoprvé, tak si v pohodě doskočil míč. Soupeř si dělal, co chtěl. V první čtvrtině dal snad šest trojek. Ve druhém poločase se naše hra trochu zlepšila, potěšitelné bylo, že to kluci za rozhodnutého stavu nezabalili.

Bylo to také tím, že domácí dali příležitost hráčům, kteří předtím tolik šancí nedostávali. My jsme si nedokázali poradit s Peckou, Honomichlem, Říhou, tedy s hráči, kteří u Pražanů hostují z Plzně,“ dodal litoměřický kouč Rudolf Šotnar.

V příštím duelu bude mít Slavoj výhodu domácího prostředí. V neděli 26. února přivítá netradičně už od 13 hodin pražskou Spartu. Té patří druhá příčka a v prvním vzájemném měření sil porazila basketbalisty z Litoměřic jen těsně 68:66.

Sokol Vyšehrad - Slavoj Litoměřice 100:63 (30:16, 56:27, 81:45)

• Body a sestavy: Říha 16, Hrubý 15, Dvořák 14, Pecka 11, Honomichl 8, Lipold 8, Rozkot 7, Skokánek 7, Úlehla 5, Kudláček 4, Široký 3, Pavlík 2 Krupka 21, Novák 10, Bruzl 7, Chotaš 7, Sahan 6, Slunečko 6, Bubeník 2, Šťastný 2, Zych 2, Štěpánek. Střelba 3b.: 17/7:9/2. Střelba 2b.: 44/32:57/23. TH: 23/15:16/11. Doskoky: 40:18. Chyby: 23:25. Rozhodčí: Karásek, Smetana.