Celkem se přitom šampionátu zúčastnili zástupci 33 zemí z pěti kontinentů. Českou reprezentaci trenérsky vedl Vít Masopust z lovosického Sportovního klubu kickboxu při ASK Lovosice. A na tomto vrcholném turnaji se představili tři jeho svěřenci.

MAREŠOVÁ

Barbora Marešová (19 let) ve fullcontactu žen do 55 kg postoupila až do finále, kde se utkala s německou šampionkou. „I v tomto zápase Barča jasně dominovala. Hlavně v prvních dvou kolech Němku trefovala přesnými roundkicky, kterými ji dokonce ve druhém kole poslala do počítání, ale Němka byla snad z oceli a duel ještě doboxovala. Barča jasně zvítězila a vybojovala titul mistryně světa," byl nadšený Vít Masopust.

V lightcontactu do 55 kg postoupila Marešová volným losem až do semifinále, kde jasně porazila další německou šampionku. Ve finále se utkala o titul s mistryní Kanady. „Ve vyrovnaném zápase, kde si obě bojovnice nic nedarovaly, se nakonec rozhodčí přiklonili k naší soupeřce a Barča tak prohrála 1:2 na body."

MODRA

Vojtěch Modra (16 let) také bojoval ve dvou disciplínách. V první plno-kontaktním fullcontactu juniorů do 65 kg postoupil až do finále, kde narazil na německého závodníka. Ten byl mnohem zkušenější a téměř o hlavu vyšší. „Snažil se využívat svých dlouhých paží a v prvním kole na něho Vojta hledal recept. Od druhého se mu dařilo zkracovat vzdálenost a především tvrdými háky soupeře přesně trefoval. Zápas byl velmi pohledný a byl hoden finále mistrovství světa. Vojta nakonec zvítězil 2:1 a vybojoval svůj první titul mistra světa."

V polokontaktní disciplíně kicklight juniorů do 65 kg postoupil Modra volným losem do semifinále, kde jasně porazil domácího reprezentanta. Ve finále se utkal s dalším českým reprezentantem Potužákem. Tento finálový zápas byl velmi vyrovnaný a nakonec se z vítězství radoval soupeř.

LUPÍNEK

Jako poslední do bojů o medaile nastoupil Michal Lupínek (24 let), který také startoval ve dvou disciplínách. V první plno-kontaktní disciplíně fullcontact mužů do 85 kg hladce postoupil do finále, kde se utkal s německým šampiónem.

„I když Michal do zápasu nastupoval s velkým nachlazením a zvýšenou teplotou, opět dokázal jaký je bojovník a že se nevzdává. Soupeře doslova přejel rozdílem třídy a ve všech třech kolech jasně zvítězil a vybojoval pro naše barvy další titul mistra světa," mohl být s výkonem svěřence spokojený Vít Masopust.

V další polokontaktní disciplíně kicklight mužů do 90 kg Lupínek nejprve v semifinále jasně přešel přes borce Kuvajtu a ve finále se utkal s reprezentantem Uzbekistánu. V prvním kole lovosický bijec jasně dominoval, ale ve druhém převzal iniciativu Uzbek a kolo bylo nerozhodné. Rozhodčí nakonec zvedli ruku soupeři.

„Celkem naši bojovníci vybojovali tři tituly mistrů světa a tři tituly vicemistra světa. Reprezentace skončila v pořadí všech účastnících se států nakonec na devátém místě s medailovou sbírkou devět zlatých, sedm stříbrných a čtyři bronzové. Největší díky patří městu Lovosice a všem našim sponzorům, bez nichž bychom to nedokázali," dodal Masopust.