Ve španělském Albacete stáhl na svého stájového kolegu z roudnického týmu Buggyra Markuse Bösigera dva body. Celkovému pořadí ale zatím jasně dominuje Antonio Albacete.

Malý vzrůstem, ale velký pilot je Španěl Albacete. Na domácím okruhu se mu náramně dařilo. Jen v posledním závodě víkendu se nedostal na stupně vítězů. Bylo to poprvé v sezoně. Dojel čtvrtý.

„Albacete byl z toho mírně rozmrzelý, což nás s Markusem Bösigerem potěšilo. Stáhli jsme z jeho náskoku pár bodů. Sice ne moc, ale každý bodík se počítá,“ uvedl Vršecký. Úřadující šampión nyní ztrácí na Albaceteho již 36 bodů.

„Už se zdálo, že problémy s nastavením auta jsou minulostí. Jak se ukázalo, bohužel jsem se spletl,“ komentoval Bösiger vývoj událostí.

Problémy s nastavením vozu měl i Vršecký. Přesto v sobotním polovičně bodovaném závodu zvítězil.

„Po střetu v Misanu jsem si dal na předjížděcí manévry v Albacete obzvláště velký pozor. Přeci jen jsme byli ve Španělsku,“ uvedl důvod své méně agresivní jízdy po celý závodní víkend Vršecký.

V Albacete si celkem připsal 42 bodů. V Misanu to bylo o deset víc.

Až na osmé místo spadl František Vojtíšek z Jablonce. Jeho nejlepším výsledkem v Albacete bylo 6. místo. Čtvrtý podnik ME tahačů se jede za dva týdny ve francouzském Nogaru.