O víkendu si dá evropská trucková elita dostaveníčko na Apeninském poloostrově. Na slunném pobřeží u Jaderského moře je ale žádná idylka nečeká. V Misanu se rozzuří nesmlouvavá bitva o titul mistra Evropy, do které se zapojí i bývalý šampion David Vršecký z roudnické stáje Buggyra.

Jste na prahu nové sezony. Jaká jsou očekávání a cíle?
Napětí a očekávání jsou veliká, zvlášť před prvním závodem sezony, kdy jsou ty změny a rozdíly vždycky největší. Během víkendu v Misanu se ukáže, kdo co přes zimu udělal. My jsme byli na testech víckrát, než jsme si řekli, protože jsme sice byli rychlí, ale pokaždé jsme našli něco, co bychom mohli ještě vylepšit. S tím, co jsme přes zimu udělali, jsem spokojený. Věřím, že by to mohlo být dobré. Uvidíme, co udělala konkurence.

Pavel MikešV týmu Buggyry už nejste solitér. Letos máte vedle sebe rovnocenného parťáka Adama Lacka. To je velké plus, že?
Ano. Ten tlak už nebude jen na mně, ale rozloží se na oba. Pokud jsem měl problémy, tak Buggyra byla bez výsledku. To by se teď mělo změnit. Navíc jsme při testech zajížděli srovnatelné časy, takže se můžeme učit jeden od druhého. Každý z jezdců vidí okruh maličko jinak. Jinak brzdí, jinak řadí, jinak projíždí zatáčku a ve chvíli, kdy máme stejné časy, tak je šance zrychlit. Předloni byl druhý jezdec všude pomalejší a nikdo mi nemohl ukázat, jestli je špatně nastavené auto nebo jedu špatně. Věřím, že to bude přínos.

Spolupráce s Lackem by mohla vrátit Buggyru zpátky na celkové stupně vítězů, na které čekáte už čtyři roky. Souhlasíte?
Já bych si to moc přál, aby aspoň jeden z nás stál na konci sezony na té pomyslné „bedně".  A je úplně jedno, kdo to bude.

Šampionát opustil konkurenční tým MKR ze sousedních Židovic, za který jezdil právě Lacko. Nebude vám ta řevnivost a rivalita trochu chybět?
(Na chvíli se odmlčí a pak se rozesměje). Radši nebudu nic říkat… Beru to tak, že loni jsme je jednoduše pobíjeli, a kdyby tam byli i letos, tak by byli ještě víc za námi. Spíš vidím problém v jezdcích, kteří skončili přede mnou. Na ty se chci soustředit a dostat se před ně. Renaulty tam ale pořád budou, jen pod jiným týmem a bez tovární podpory. Něco jako jsme my.

Loňský ročník byl nebývale vyrovnaný. Očekáváte, že tenhle trend bude pokračovat?
Z těch rychlých jezdců tam budou všichni, navíc Bösiger z MKR pojede za MAN a to bude taky velký konkurent. Loni v Mostě nás bylo pět ve dvou desetinách a myslím si, že i letos to bude hodně nabité. Fakt jsem zvědavý na první trénink v Misanu.

Vám se v Misanu v posledních letech daří…
Misano nemám rád, ten okruh je taková placka a nebaví mě. Ale každoročně se nám tam daří, takže už by mě mohl začít bavit (smích). Navíc je tam hezky.