Severočeši se konečně zmátořili, v neděli vyválčili důležitou výhru v Plzni 25:24, díky níž se osamostatnili na třetí příčce. A pokud  zítra zdolají vedoucí Jičín (11.45), budou moci pomýšlet dokonce i na zlato, neboť jejich manko na špici by pak činilo pouhé dva bodíky. „Musíme vyhrát, jiná cesta nevede," zvolal trenér Vojtěch Srba.

Máte za sebou další nervák, tentokrát se šťastným koncem…

Konečně jsme si to užili také z té druhé strany (úsměv). Jsem spokojený s výsledkem i přístupem hráčů, který byl diametrálně odlišný od minulého vystoupení na Dukle. Měli jsme dobrou obranu, rychle jsme kombinovali a dokázali proměňovat šance. Ve druhém poločase jsme měli střelecký výpadek a Plzeň se dostala do vedení 20:17, ale na štěstí jsme zachovali chladnou hlavu. V závěru už to bylo o štěstí, které jsme na rozdíl od předešlých zápasů měli my. Uklidnili jsme se a vrátili do boje o medaile.

A když ve středu porazíte doma vedoucí Jičín, dokonce budete mít na dosah titul…

Takhle na to nekoukáme. To utkání není tak důležité z toho pohledu, že bychom se dotahovali na Jičín, ale pokud chceme hrát o medaili a to chceme, tak prostě nesmíme doma ztratit už ani bod! Je to jednoduché – doma konečně musíme naplno bodovat, jiná cesta nevede.

Konečně jste zlomili prokletí, které vás provázelo v koncovkách. Věříte, že díky zvládnutému závěru utkání v Plzni jste tu psychickou deku shodili?

Pevně v to věřím.  Myslím si, že s Jičínem to bude klíčové utkání sezony, které musíme zvládnout. Chceme využít toho, že na soupeře je teď větší tlak, zatímco my už jsme klinickou smrt přežili, doufám. Už teď se ví, že pokud neztratíme všechny body, tak na 90 procent se bude rozhodovat o konečném umístění až v posledním utkání s Duklou.

Plzeň - Lovosice 24:25 (13:14)

Nejvíce branek: Horký 8, Tonar 4, Petrovský a Vinkelhöfer po 3 Jonáš 9/3, Kolomazník 4, Landa a Brecko po 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody:0 - 3/3. Vyloučení: 6:5. ČK: 51. Brecko. Diváci: 160.