Jak jste spokojený se svými výkony na republikovém šampionátu?
Přestože jsem někde očekával větší zlepšení či lepší umístění, jsem celkově velice spokojený. Podařilo se mi zaplavat osobní rekordy na všech tratích.

Která ze sedmi medailí vám udělala největší radost?
Největší radost mám z těch, které jsem získal v dospělé kategorii, protože jsem ještě pořád mezi dorostenci. Radost mám také z bronzu v polohovém závodu na 100 metrů, což je má vedlejší disciplína.

Jaký z těch závodů byl pro vás nejobtížnější?
Polohový závod na 400 metrů, protože byl až poslední den a navíc to je dlouhá trať.

Ke zlatu jsem měl několikrát velmi blízko, jste zklamaný, že jste na prvenství nedosáhl?
Jistě, že mě to mrzí. Na druhou stranu jsem na této akci získal sedm medailí, což je můj dosavadní rekord, což mi to částečně vynahradilo.

Který se závodů se vám povedl nejvíce?
Vyzdvihl bych všechny své závody, nemyslím si, že se mi nějaký povedl více a nyní méně. Byl jsem překvapený ze třetího místa mezi dospělými na padesátce prsa. Připravuji se spíše na střední tratě než na ty sprinterské.

Jaká byla atmosféra během závodů?
Ve čtvrtek a v pátek nebyla zrovna nejlepší, ale na víkendové závody přišlo více lidí a atmosféra se zlepšila. Poslední dny naplnily mé očekávání.

Jak budete trávit vánoční období?
Budu především odpočívat a trávit čas s rodinou a přáteli. Po čtrnáctidenní pauze se pustím znovu do přípravy, kterou zahájím především kondičním tréninkem mimo vodu.