V Olomouci při Gladiator  Champion Fighting v K1 na 3x3 minuty si poradil s Davidem „Sekerou" Koutným ve druhém kole k.o.

Přestože šlo o měření sil v rámci galavečera, výhra nad domácím vicemistrem Evropy vám určitě dodala před blížícím se světovým šampionátem zdravé sebevědomí?
To je jenom jedna strana mince. Ta druhá představuje ve skutečnosti řadu kondičních a zejména s tím souvisejících psychických záležitostí. Třeba jistotou fyzické odolnosti počínaje a dobrou znalostí předností i slabin potencionálních soupeřů konče.

Co se dále změnilo v případě Pavla Vojíka od roku 2012, kdy  v chorvatském Varaždinu vybojoval zlato?
Mám větší smysl pro reprezentační zodpovědnost. Člověk se lvíčkem na prsou neprezentuje přece pouze své ego.

Termín MS se kvapem blíží. Uskuteční se teď v listopadu v Praze. Náklady na přípravu jsou velké. Kdo vám je pomáhá zabezpečovat?
Bez sponzorů by to nešlo. Proto můj dík patří panu Kodlovi, Radku Patykovi a mému SK Bursa Řezník Gym.

Jak často v týdnu trénujete?
Třikrát. Před šampionátem  každý den, víkendy nevyjímaje.

Čeho moc, toho může být příliš.
Bez odborného vedení by mohlo klidně dojít k přetrénování, což ale není můj případ. Musím však přiznat, že mám po tréninku dny, kdy si velmi rád v klidu lehnu a snažím se na všechno zapomenout.

Kickbox není sportem pro cukrové panenky. Na první pohled se zdá, že vás až dosud žádný ze soupeřů nepřipravil ani o nosní chrupavku. Je to tak?
Tu si zvlášť hlídám a prozatím úspěšně.

Program obhájce titulu mistra světa jistě ani po sebenáročnějším každodenním tréninku nepředstavuje výše zmíněný „ležink" ?
Vedle něj se snažím aktivně relaxovat tím, co mám vedle kickboxu rád, tedy plavání, kondiční běhání, případně jízdu na kole.

Než se postavíte svým konkurentům v Praze, máte ty z největších alespoň částečně přečtené?
Asi vás moje odpověď překvapí, ale ne. Stejně jako v jiných sportech nelze vždy zjistit v čem je ten, či onen soupeř nejsilnější, jaké jsou jeho slabiny. Upřednostňuji schopnost číst jeho záměry přímo v dané chvíli a reflexivně na ně včas zareagovat.

Kickbox je sport, v němž vedle toho, co už bylo řečeno, sehrává velmi důležitou roli i zázemí – rodina, vaše přítelkyně.
Souhlasím. Nic z toho nepostrádám. Naopak. Všichni mi pomáhají, upřímně fandí a drží palce. Přítelkyní Pavlínou Jakubíčkovou počínaje a mou rodinou konče.

Údajně máte pro obhajobu titulu šampiona výjimečnou motivaci?
V době MS bych se měl stát díky Pavlíně otcem chlapečka.

Koho nemůžeme opomenout, to je člověk, který má s vámi svatou trpělivost, tedy trenéra Jiřího Bursu.
Jirka je super kouč. Stejně jako lidé, kteří mě nenechali nikdy na holičkách, pan Kodl a Radek Patyk.

Mojmír Strachota