Tradiční turnaj je od svého počátku v roce 2013 podporován Fondem Hennlich prostřednictvím Ústecké komunitní nadace. V tomto roce se za stoly sešlo 25 sportovců, tedy 18 hráčů a 7 hráček Ústeckého kraje v kategorii starších žáků a i mladších ročníků. Již třetím rokem se turnaje mládeže v Ústeckém kraji hrají jako společné soutěže chlapců a dívek. 

Letošní ročník zahajoval stolně tenisovou sezonu 2017 - 2018 v uvedené kategorii. Potřetí za sebou se do finále turnaje probojoval domácí litoměřický talent Viktor Skokan, který obhajoval vítězství z loňského roku. V letošním roce se ve finále střetl s dalším talentem v kategorii dívek Kristýnou Kacálkovou, reprezentující SKST Děčín. Oba tyto talenty se již prosazují v soutěžích dospělých.

Viktor Skokan minulý týden nastoupil ve III. lize za TTC Litoměřice a pravidelně reprezentuje tento oddíl v divizi, kam družstvo postoupilo. Přestože se turnaj hraje jako společný pro chlapce a dívky, konečné výsledky se vyhlašují v obou kategoriích samostatně.

Dívky: 1. Kristýna Kacálková (Děčín), 2. Michaela Dosedělová (Chomutov), 3. Tereza Aidyni (Krupka).

Chlapci: 1. Viktor Skokan (Litoměřice), Adam Stárek (Děčín), 3. Václav Vítů (Krupka).

Turnaj je organizován na památku dlouholetého trenéra a funkcionáře litoměřického stolního tenisu Míry Vostrého, který se neúnavně a obětavě věnoval výchově stolně tenisové mládeže v Litoměřicích.  

Valerian Valášek